Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Nefes alan klasik: Ahşap

Uluslararası markaların buluşma noktası olan NİCOL, kişisel yaşam alanları ve ofis mekanları için bir araya getirdiği mobilya ve aksesuarlar ile yeni sezonun gündemini belirlemeye devam ediyor. 2014 için ‘dokunma’ duyusunun ağırlık kazanacağını belirten trend tahmin otoriteleri ve tasarımcılar, ahşabın da en öne çıkacak materyal olacağını söylüyorlar. Özellikle yaşayan, nefes alan, sahici, zamansız bir klasik ve daima değerini koruyan, sadece bir malzeme olarak değil bir canlı olarak bilinen ahşabın yüzeyine dokunarak birey, istediği sıcaklık ve aidiyet duygusunu doğrudan alıyor. Ahşap belki de bu yüzden her zaman ilk tercih oluyor.

Uluslararası dekorasyon arenasının ve İtalyan tarzı işçiliğin öncü markalarından biri olan Riva 1920 de ahşaba kendi çizgisini, kendi yorumunu ve kendi geleceğini veren markalardan biri. NICOL bünyesinde satışa sunulan Riva 1920,  ahşabı metalle birleştirerek yeni sentezler yaratıyor, el işçiliği ve ekolojik dengeyi koruyan üretim politikası ile ahşaba ikinci bir yaşam yaratıyor.

Ürettiği her tasarımın ardından bir ağaç dikerek doğal yaşama olan aşkını sürdüren ve Matteo Thun, Paola Navone ve Karim Rashid gibi süperstar tasarımcılarla çalışan Riva 1920’nin ahşabın öncü karakterini temsil eden ürünlerinden Freedom kitaplık, özellikle büyük mobilyada ahşap tercih edenler için kaçırılmaz bir tasarım.  Ceviz ağacından masif yapım Freedom kitaplık, 34 bağımsız modülden oluşuyor, dolayısıyla kullanıcı istediği formu, biçimi verebiliyor, dilediği kompozisyonu yaratıyor.

Diğer yandan, Fabio Passon ve Marco Savorgnani tasarımı Bree e Onda masa ise yine ahşap ve metal ikilisinin fütürist bir yorumu. 4 cm masif ahşap yüzeyin organik dalga formu almış alüminyum gövdeyle birleşiminden oluşan masa, meşe, ceviz, akçaağaç ve kiraz gibi ağaçlardan üretilebiliyor.