Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rockwool Türkiye’deki birinci yılını kutladı

Rockwool Türkiye ve Güneydoğu Balkanlar Genel Müdürü Hans Schreuder, Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin ev sahipliğnde; Esma Sultan Yalısı’nda geçtiğimiz ay gerçekleşen gala gecesinde, sektör temsilcileri bir araya geldi.

Gecede yaptığı konuşmada, Türkiye’ye verdikleri önemin altını çizen Rockwool Türkiye ve Güneydoğu Balkanlar Genel Müdürü Hans Schreuder; “ROCKWOOL olarak global büyüme stratejimiz içerisinde 60 milyon m2 ile Avrupa’nın en büyük ETICS mantolama pazarı olan Türkiye stratejik öneme sahip. Mantolama pazarı içerisinde taş yününün payı ise %2-2,5 civarında. Global gücümüz ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimle Türkiye pazarını geliştirmek ve taş yünü pazarının payını büyütmek istiyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de iddialıyız. İş ortaklarımızla her geçen gün daha da güçlenerek ilerliyoruz ” dedi. Yalıtımın Türkiye’de henüz gelişme evresinde olduğunu ve ciddi bir iş olduğunu ifade eden ROCKWOOL Türkiye Direktörü Taner S. Şahin ise “Birinci yılımızı ardımızda bırakırken sektörün önde gelen firmalarından Sinpaş Yapı’nın Türkiye’nin en büyük taş yünü mantolama projesinde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde bizden sıklıkla bu gibi hamleleri  görüyor olacaksınız” şeklinde konuştu. Gecede Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik’e Rockwool adına bir de plaket takdim edildi.