Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

The European Property Awards’tan Mimarlar Workshop’a iki ödül

Yüksek Mimar Mehpare Evrenol yürütücülüğündeki Mimarlar Workshop, 2013 European Property Awards’da da iki ödül birden aldı. 24 Eylül’de Londra’da gerçekleşen ödül töreninde Mimarlar Workshop imzalı, Sinpaş’ın Ankara Atın Oran projesi satış galerisi olarak da kullanılan, aynı zamanda Sinpaş’ın Ankara Genel Müdürlük Binası olarak hizmet veren “Sinpaş Headquarters ile “Best Office Architecture” dalında, Mimarlar Workshop’un sahibi olduğu Bodrum Turgutreis’teki 3 adet villadan oluşan “Bodrum Mediterranean Villas” projesi ile de “Architecture Single Residence” dalında ödüle layık görüldü.

Sinpaş Altın Oran konut yerleşkesinin içinde yer alan Genel Müdürlük binası Sinpaş’ın çağdaş, yenilikçi ve güvenilir imajını destekleyen bir anlayışla tasarlandı. Projede, yatırımcının bir çatı altında toplanan, büyük ekipleri ile hızla büyüyen bir firma olma özelliği, esnek, armonik ve yükselen bir çatı ile ifade bulurken, çağdaş ve çevreci mimari çözümler üretmede gösterdiği özen, bina formu ve malzeme seçimlerinde vurgulanıyor.
Mimarlar Workshop tarafından Bodrum Turgutreis’te hayata geçirilen “Bodrum Mediternean Villas” butik olarak tasarlanmış lüks, 420 m² kapalı alanı, etkili konsept havuzları, meyilli arazide Ege Denizine ve marinaya bakan, gün batımı manzarasına hakim 3 adet villadan oluşuyor. Bina Akdeniz’in etkili güneş etkisi düşünülerek dizayn edilen ve geniş camlara rağmen güneşin etkisinin engellendiği iç ve dış manzara teraslarıyla oluşturulan proje havuzdan iç mekana yansıyan mavi bölgenin kopseptini evin içine taşıyor.