Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Alubond USA, Türkiye’yi merkez üssü yapıyor

Kamu ve özel sektörün yurt geneline yayılan projeleriyle Türk inşaat sektöründe yaşanan gelişim dünya markalarının da gözünü Türkiye’ye çevirdi. 

500 MİLYON CİRO 
Kompozit panel üretiminde öncü firmalardan biri olan Alubond USA, Çorlu’da kurulmakta olan tesisleriyle A2 sınıfı yanmaz kompozit panelin Türkiye’de üretimine başlıyor. Mulk Holding bünyesindeki Alubond USA ve Aldom AŞ ortaklığıyla gerçekleşen yatırımla Türkiye, A2 alüminyum yanmaz kompozit panelin üretildiği dünyanın 3. lokasyonu olacak. 

Yılda 12 milyon m² lik üretim kapasitesine sahip olacak tesislerin kurulumu için 100 milyon dolarlık bir başlangıç harcaması yapılırken yatırımla yılda 500 milyon dolar ciro hedefleniyor. Entegre birimler ve ilave tesislerle 100 bin m2 arazi üzerine kurulacak tesisler, bölgede 500 kişilik bir istihdam yaratacak.

“TÜRKİYE, DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜRETİCİSİ OLACAK”
Alubond USA Türkiye lansman toplantısında konuşan Mulk Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve dünyanın en büyük 500 ve Ortadoğu bölgesinin en büyük ilk 30 sanayicisi arasında yer alan Nawab ul Shaji, Türkiye’de Aldom AŞ ile önemli bir yatırıma imza atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Shaji, “Küresel kriz ortamında Türkiye kararlı yükselişiyle dikkat çekti. Çok geniş bir coğrafyaya hitap edecek Türkiye lokasyonumuzun, stratejik öneme sahip olacağını düşünüyorum. Çorlu’daki tesislerimizde, A2 yanmaz alüminyum kompozit paneli Avrupa’dan Rusya’ya, Kafkaslardan Irak’a dek büyük bir pazara sunacağız” dedi. Shaji, sözlerini “İnanıyorum ki Alubond Türkiye, Türkiye’deki tüm yatırımını tamamladığında dünyadaki en büyük üretici olacaktır” diyerek noktaladı.

“ÜLKEMİZ İÇİN BÜYÜK KAZANÇ”

Yatırımın Türk ortağı Alubond Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Boynudelik ise, Türkiye’de ilk kez üretimi gerçekleştirilecek olan özel mineral dolgulu A2 sınıfı yanmaz kompozit panelle sektördeki standartları değiştireceklerini kaydetti. Yılda 12 milyon m2’lik üretim kapasitesine sahip tesislerle iç pazarın 10 milyon m2’ye yaklaşan talebine cevap vermenin yanında önemli bir ihracat potansiyeline de ulaşacaklarını ifade eden  Boynudelik, “İlk üç yıl sonunda Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisine girmeyi hedefliyoruz. Bu önemli yatırımın ülkemiz ve ekonomimiz için büyük bir kazanç olduğuna inanıyorum” diye konuştu.