Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Halk GYO’nun ilk konut projesi Eskişehir’de yükseliyor

Halk GYO, İstanbul’dan sonra, rotasını nitelikli konut ihtiyacının yüksek olduğu Eskişehir’e çevirdi. Halk GYO’nun portföyünde bulunan araziyi konut projesi olarak değerlendirerek yapımını da kendisinin üstlendiği Panorama Plus, Eskişehir’in en yüksek ve mimari açıdan en şık ve donanımlı projesi. Odunpazarı’nda yükselecek Panorama Plus 9.811 m2 alan üzerinde 4 bloktan oluşuyor, ilk blok 18 kat ile aynı zamanda projenin ve şehrin en yüksek bloğu. Diğer iki blok ise 8 katlı özellikle teraslı dairelerin yer aldığı ikiz nizamda inşa edilecek. İkiz bloğun zemin katında 4 adet ticari ünite yer alacak.  Son blok ise market olarak mimari projede yerini aldı. Proje toplam 97 adet konut ve 5 adet ticari üniteden oluşuyor… Yüksek işçilik ve malzeme ile inşa edilecek projede daireler ev sahiplerinin kullanımına hazır olarak mutfak ve banyo dolapları, portmanto ile fırın, set üstü ocak ve davlumbazdan oluşan üçlü ankastre seti takılı şekilde teslim edilecek. Proje içerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları ve mevsim gereksinimlerine göre üzeri açılıp, kapatılabilecek bir yüzme havuzu, 24 saat güvenlik gibi sosyal imkanlar yer alıyor. Hem yaşam hem de yatırım amaçlı kullanabilecek proje şehrin en gözde ve avantajlı semtinde hayat bulacak. Modern, ikonik tasarıma sahip, elegan, geniş yeşil alana sahip, her yaştan site sakinin ihtiyacına yönelik sosyal imkânların yer aldığı bir mimari proje olan Panaroma Plus, Eskişehir konut standartlarını yükseltmeyi hedefliyor.

Panorama Plus’ın Eskişehir satış ofisinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek “Konut alanında ilk projemiz Kiler Holding ile ortaklaşa yürüttüğümüz Referans Bakırköy Projesi gibi gözükse de bizim açımızdan bu alandaki ilkimiz Panaroma Plus olacak. Çünkü bu projede tüm aşamaları başından sonuna kendimiz yürüteceğiz. Gözbebeğimiz diyebiliriz. Eskişehir sürekli gelişen, büyüyen, sanayisi ve ekonomisi güçlü bir şehir, bu bakımdan da nitelikli konut ihtiyacı en yüksek olan şehirlerin başında geliyor. Bu ihtiyaca ve özellikle Eskişehirlilerin beklentilerine cevap verebilecek bir projeye imza atıyoruz. Satışa çıkmadan önce gelen taleplerden bize olan inancın yüksek olduğunu gördük ve motive olduk. Eminiz ki kısa sürede satışları tamamlayıp Eskişehir’de yeni bir konut projesi için fizibilite çalışmalarına başlayacağız” dedi. Şimşek sözlerine; “Amacımız İstanbul ve çevre illerinde hem portfoyümüzdeki uygun arsaları hem de yakın dönemde portföyümüze dahil etmeyi planladığımız arsaları konut projesi olarak değerlendirerek, konut sektöründe güçlü sermaye yapımızla başarılı ve ses getiren işlere imza atmak” diyerek devam etti.

ESKİŞEHİRLİLERİN FİKRİNE BAŞVURULARAK PROJELENDİRİLDİ
Eskişehir konut sektörünün en yüksek standartlara sahip ve en modern projesini hayata geçirecek Halk GYO, projeyi geliştirirken Eskişehir halkının da fikrine başvurdu.

Bölgede yaşayanların konut tercihlerini ortaya koyacak bir anket düzenleyen Halk GYO, çıkan sonuçlara göre; modern ve ikonik tasarıma sahip, elegan, geniş yeşil alanı bulunan, çocuklu ailelere uygun geniş m2’lerde dairelerin, her yaştan site sakinin ihtiyacına yönelik sosyal imkanların yer aldığı bir mimari proje oluşturdu.

35 milyon TL’lik yatırım ile tamamlanması öngörülen projeyi 2015 yılı Ağustos ayında teslim etmeyi planlayan Halk GYO Panorama Plus için lansmana özel kampanya ile fiyatlandırma oluşturdu. 22 Kasım itibari ile satışa başlanacak olan daireler 270 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.