Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kalekent yatırımcılarına yüzde 10 kazandırdı

Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık deneyimi ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat ve Liv Yapı, 3S Kale ortaklığı ile Beylikdüzü’nde yeni bir kent inşa ediyor. 2 bin m2’lik satış ofisine sahip Kalekent’in sağladığı avantajlar konut satışlarını olumlu yönde etkilerken, 100 bin m2 alan üzerinde 250 milyon dolar yatırımla 2 etaptan oluşacak projede lasmandan bu yana konutların 30’u satıldı. 

METİN GÜL:”YATIRIMCILARIMIZA KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, “Yatırımcıların Kalekent projemize gösterdikleri ilgiden çok memnunuz. Projemizin yüzde 30’u satılırken lansmandan bu yana geçen süreçte yatırımcı yüzde 10 kazandı. Daireleri 2015 yılında her şeyiyle tamamlayarak sahiplerine teslim ederken yatırımcıya en az yüzde 50 pirim kazandıracağız” dedi. Metin Gül, yatırımcılara, 60 ay vadeye yüzde 0,68 faizle banka kredisinin yanısıra şirket bünyesinde cazip fırsatlarla Kalekentli olma fırsatı sağladıklarını belirtti.
MEVLÜT ALP GÜRÜN: “BAŞKA PROJELERDE DE BİRLİKTE YER ALABİLİRİZ”
Arazi sahibi 3S Kale Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Alp Gürün ise, Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığı ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, bu işbirliğini ileride başka projelere de taşımayı düşündüklerini sözlerine ekledi.