Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kale’nin su tasarrufu sağlayan çevreci projesine ödül

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD), pazarlama dünyasının en iyilerini belirlediği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde; Kale’nin su tasarrufu sağlayan yenilikçi ürünü Aquasmart’ı tanıtmak amacıyla Facebook’ta gerçekleştirdiği “Dünyanın Profili Değişiyor” uygulaması ödüle layık görüldü. “Sosyal Medya Pazarlama, Hedef Kitle-Topluluk Bağlılığı Kampanyaları” kategorilerinde ikincilik ödülünü kazanan Kale; dünyanın azalan su kaynaklarına dikkat çektiği uygulamaya katılımcıların büyük ilgi göstermesi sonucu, sosyal medyada akılda kalıcı bir çevre hareketine imza attı.

Hedef kitle ile marka arasında ilişki kuran ve bağlılık yaratan bu uygulamasıyla Kale; tüm katılımcıları insanlık için faydalı bir etkinliğe teşvik etti. Günümüzde her geçen gün artan Facebook kullanımı ve insanların kendi profillerine gösterdikleri önem üzerinden mesaj veren uygulama, su kullanımının bu hızla devam ettiği takdirde, gelecekte dünyanın profilinin nasıl değişeceğinin altını çizdi.

Faaliyetlerinin her aşamasında doğaya dost çözümler sunan Kale, su tasarrufu konusunda her kişi ve kuruluşun sorumluluğu olduğunu vurguladığı “Dünyanın Profili Değişiyor” uygulamasıyla, kullanıcılara farklı bir bakış açısı kazandırdı. Türkiye’nin en tasarruflu ve çevreci klozeti Aquasmart ile yüzde 55 su tasarrufu (6 litre yerine 2.7 litre su kullanımı ile 3.3 litre tasarruf) sağlayan Kale’nin su israfına dikkat çektiği uygulamasına katılanlar, TEMA Vakfı ile birlikte oluşturulan Aquasmart Ormanı’na da katkıda bulunduklarını gösteren bir dijital sertifikaya sahip oldu.

Kampanya süresince Kale’nin Facebook’taki sayfasında 75 bine yakın yeni fan kazanıldı. Uygulama 63 bini aşkın tekil kullanıcıya ulaşırken, dunyaninprofilidegisiyor.com sitesi 106 bini aşkın kez ziyaret edildi. Ayrıca uygulama üzerinden yapılan paylaşımlarla 1.991.176 organik erişime ulaşıldı. Kampanya süresince, artan ilgiden dolayı da 5000 adet Kale Aquasmart klozet satışı gerçekleşti.