Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rahmi Koç Müzesinin çatısı Onduline ile yenilendi

Rahmi Koç Sütlüce Müzesi, Lengerhane bölümünün çatısının yenilenmesinde, Onduline Avrasya’nın “Isoline ile Arduvaz” sistemi kullanıldı. 200 m2 çatı alanının uygulaması; Ark İnşaat, Eskis Mimarlık, Yüksek Mimar Sami Çiprut ve Onduline ekibinin ortak çalışması sonucu gerçekleştirildi.

Isoline, uzun süredir beri kiremit altında güvenli bir su yalıtım malzemesi olarak başarıyla kullanılırken; özel olarak geliştirilen bir çıta sistemiyle birlikte arduvaz kaplanan çatıları daha kolay, güvenli, hızlı uygulanabilir ve ekonomik hale getiriyor. Arduvaz taşlarının özel çıtalar aracılığıyla monte edilmesinden meydana gelen sistemin temelini oluşturan Isoline, kesinlikle su geçirmez bir malzeme olarak yapıların korunmasında büyük önem taşıyor.

Arduvaz taşlarının rahatça uygulanabilmesi için Onduline Avrasya tarafından özel olarak geliştirilen “akıllı çıta” ile donatılmış Isoline sistemiyle uygulama daha kolay, güvenli, hızlı, hafif ve ekonomik olarak gerçekleşirken, kullanılan malzeme de herkes için ulaşılabilir hale geliyor.

RENOVASYONLARDA TERCİH ARDUVAZ SİSTEMİ
Doğal malzemelerin giderek önem kazandığı günümüzde hem çatıda, hem de cephe kaplaması olarak modern mimarinin bir parçası haline gelen Arduvaz, renovasyonlarda da nostaljik görüntüsü ve doğal dokusu sayesinde tercih edilen malzemelerin başında yer alıyor. Çatı malzemesi olarak Avrupa’da yaklaşık 400 yıldır kullanılan arduvaz; tamamen doğal bir malzeme olması, sert yüzeyi, renk stabilitesi, kolay işlenmesi ve estetik görünümünün yanısıra hammadde maliyetinin yüksekliğini de dengeleyerek malzemeyi cazip kılan özellikleriyle dikkat çekiyor.

“Isoline ile Arduvaz sistemi” en son, Dalaman TİGEM binasının çatısının yenilenmesinde de başarıyla uygulanmıştı.