Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sonae Sierra Reval ile Türkiye pazarına girdi

4 kıtada ve12 ülkede faaliyet gösteren ‘uluslararası alıveriş merkezi uzmanı’ Sonae Sierra AVM’ler için yönetim ve mülkiyet danışmanlığının sınırlarını çiziyor. 1989 yılında Portekiz’de kurulan şirket bugün dünya genelinde 73 AVM’yi yönetiyor. Aynı zamanda da 47 AVM’nin de sahibi. Sonae Sierra, 5.8 milyar Euro’luk pazar değerine sahip AVM portföyüyle toplamda 2.3 milyon m2 kiralık alanı ve 8 bin 500 kiracıyı yönetiyor. Sonae Sierra, AVM’ler için geliştirdiği inovatif ürünlerle ve AVM yönetimi konusunda 120’den fazla uluslararası ödül almaya hak kazandı.
 YAŞAYAN ÜRÜN: AVM
Alışveriş merkezinin sürdürülebilir bir yatırım olduğuna dikkat çeken Sonae Sierra, bir AVM’nin hitap ettiği kesimin ticari, kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını en güvenli ve en konforlu bir şekilde cevap verebilmesi için özel bir planlama, tasarım, geliştirme, kiralama ve yönetim gerektirdiğine inanıyor. Tüm bunların sürekliliği olmasına dikkat eden şirket AVM’leri “yaşayan bir ürün” olarak tanımlıyor.

TÜRKİYE’DE SIERRA REVAL

Herkesin AVM’ler ile ilgili kafası karışıkken, dünya AVM yönetim danışmanlığı devlerinden Sonae Sierra uzun zamandır takip ettiği Türkiye’ye Reval’in eşliğinde girdi. Türkiye pazarının saygın  AVM danışmanlık şirketlerinden Reval ile güç birliği yapan Sonae Sierra, “global tecrübesini yerel deneyimle birleştirerek” Türkiye’deki AVM’lere  Sierra Reval ile farklı bir nefes getirmeyi hedefliyor. Sierra Reval, Türkiye’de çevreyi dikkate alarak orijinal temalar ve özgün konseptler geliştirecek projeleri devreye sokmaya hazırlanıyor. Bunları yaparken de; Türk insanı ile güçlü ve eşsiz ilişkiler kurarak, müşteri beklentileri tamamen karşılamayı hedefliyor. Sierra Reval yeni kurulacak bir AVM’de ya da hizmette olan AVM’lere, kiralama, portföy yönetimi, çalışan desteği, tasarım desteği, aktivite planlama gibi pek çok başlık altında entegre çözümler sunmayı amaçlıyor. Trendleri yorumlayarak, geleceğin AVM’lerini tanımlamada öncülük eden Sonae Sierra Türkiye’deki misyonunu “360 derece hizmet yaklaşımı ile giderleri minimize etme, gelir ve sermaye değeri artırmayı sağlayan benzersiz çözümleri müşterilerine sunarak, sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlamak” olarak açıklıyor.