Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tırsan, uluslararası başarılarını Logitrans Fuarı’nda paylaştı

TIRSAN’ın Uluslararası Pazarlardaki Başarıları Ön Planda  
TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu fuarda yaptığı açıklamada, Tırsan’ın başta Almanya ve Rusya olmak üzere 52 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini ve yurt dışı pazarlarda elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam edeceğini belirtti. Nuhoğlu; “2013 yılının ilk 9 ayına baktığımızda Polonya’da akaryakıt tankeri segmentinde ve Rusya’da ithal low-bed segmentinde 1. olduğumuzu gururla açıklamak isterim. Standımızda sergilenen Talson araçlarımız hava kargo segmentinde Avrupa’da bir numaradır. Talson araçlarımız ayrıca değerli eşya taşımacılığında da kalitesi ile öncelikli tercih edilen marka olmaktadır. Almanya Frankfurt Havaalanında hava kargo amaçlı yine bizim Perdeli Tenteli araçlarımız kullanılmaktadır. Hollanda’nın en önemli rulo taşıyıcı firmaları Adapazarı Fabrikamızda ürettiğimiz rulo taşıyıcıları kullanmaktadır. Tüm bu başarılar Tırsan’ın uluslararası pazarlarda kat ettiği yolu ispatlamaktadır. Başarılarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz” dedi.
“Türkiye’nin Lojistik Fuarı Logitrans’tır”
Çetin Nuhoğlu fuarı değerlendirdiği açıklamasında “Türkiye’nin nasıl bir lojistik fuarına ihtiyacı var diye soracak olursanız, Logitrans gibi bir fuar diyebiliriz. Logitrans sadece lojistik değil ticaretin temel taşlarının bir arada geldiği bir fuardır. Kutluyorum’” dedi.

Logitrans’ta; Türkiye’nin karayolundan, demir yoluna, tren ve hava yolu taşımacılık firmalarından limanlarına kadar 100 farklı sektör firmasının yan yana geldiğini belirten Nuhoğlu, 26 farklı ülkenin eş sektörlerinden gelen firmalarında fuarda yerini aldığını ve daha da önemlisi bu ülkelerin kamu yetkilileri ve ulaştırma bakanlıklarının da Logitrans’ı yakından takip ettiğini vurguladı. Nuhoğlu “Lojistik sektörünün temel ihtiyacı olan işte bu iş birliğidir” dedi.

Lojistik Sektörü Hizmet İhracatında İkinci Sırada
Türkiye’nin temel hedefi’nin 500 milyar dolar mal ihracatı ve 150 milyar dolar da hizmet ihracatı olduğunu hatırlatan Çetin Nuhoğlu “Bugün itibariyle 8 milyar dolar olan hizmet ihracatımızın 40 milyar dolara çıkması amaçlanmaktadır. Hizmet ihracatında turizm birinci sıradadır ve ikinci sırada lojistik sektörü gelmektedir. Bu hedeflere ulaşabilmek için Türk firmaları yurt dışında yapılanacak, yurt dışındaki taşımacılıktan pay alacak, yurt dışında iki ülke arasındaki mal hareketlerinde rol alacaktır. Kısaca Türk lojistik firmaları artık uluslararası arenaya çıkacaktır” dedi.

“Türkiye Lojistik Konusunda Gerçek Bir Partner Ülkedir”
Geçen yıllarda gerçekleştirilen fuarlarda lojistik şirketlerinin bu yıl olduğu kadar çok üst düzey yetkili ile temsil edilmediğini vurgulayan Nuhoğlu “Bugün burada fuara katılan firmaların yönetim kurulu başkanlarını, üst düzey yöneticileri görüyoruz. Yurt dışından gelen katılımcı firmalar da yönetim kurulu başkanı, CEO ya da direktör seviyesinde temsil ediliyorlar. Demek ki artık Türkiye lojistik konusunda gerçekten bir partner ülke olmuştur. Fuara katılım seviyesi bunu göstermektedir” dedi.
Hollanda Merkezli Noy Logistics’e 5 Adet Talson Satışı  
Tırsan standında gerçekleştirilen anlaşma ile Noy Logistics, 5 adet Talson kutu tipi semi-treyler satın aldı. Tören, TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Noy Logistics firma yetkilisi Wido A.H. Lando’nun katılımı ile yapıldı.

Tekstil ve değerli eşya taşımacılığında Avrupa’nın önemli lojistik firmalarından biri olan Noy Logistics, ağırlıklı olarak Hollanda, Almanya ve Belçika olmak üzere Avrupa ülkelerine lojistik hizmeti veriyor.

1915 yılında Hollanda da kurulan şirket, 100 yılı aşkın süredir taşımacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Firma, filosunda bulunan Talson araçlarının kalitesinden duyduğu memnuniyet nedeniyle yeni yatırımlarında da Talson’u tercih ediyor.