Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Arkad Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Orkan Öztürk

[kutusag=4002]Arkad Yapı olarak ticari faaliyetimize 2013 yılı itibariyle başlamış bulunuyor ve bu sene bir ilki başararak Bağdat Caddesi’nin ilk yeşil bina projesi olan Çelem Loft ile sektöre iddialı bir giriş yaptığımıza inanıyoruz. Öncelikli hedefimiz yüksek üretkenliğe ve konfora katkıda bulunarak daha sağlıklı çalışma ve yaşam alanları oluşturmak. 2013 yılı itibariyle inşaat sektörünü kısaca değerlendirecek olursak, kentsel dönüşümün temellerinin atıldığı ve hız kazandığı bu dönemde, maalesef teknik alt yapı ve yapıların ömrünü uzatacak malzeme kalitesine dikkat edilmediğini söyleyebiliriz.

2014’TE DAHA KONFORLU VE SAĞLIKLI KONUTLAR
2014 yılında Arkad Yapı olarak başlattığımız “ilk”leri Türkiye geneline yayarak, çevreye duyarlı bir çok projeye imza atmayı hedefliyoruz. Enerji tüketiminde tasarruf, su tüketiminde verimlilik, iç mekan hava kalitesinde artış, gün ışığından  maksimum derecede yararlanma ve yapıların kullanım ömrünün uzun olması gibi faktörleri tüm projelerimize entegre ediyoruz ve 2014 yılında da buna oldukça özen gösteriyor olacağız. Özellikle kullanıcıların konforuna ve sağlığına katkıda bulunan inşaat ve inşaat teknolojilerinin uygulanacağı projelerin 2014 yılında gündeme geleceğini de öngörmekteyiz.