Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Eren Baştanoğlu, Turkeco – İnşaat Mühendisi, LEED Ap

[kutusag=4001]2013’te sürdürülebilirlik dünyada ve ükemizde daha da önem kazanarak her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de hayata geçmeye çalıyor. İşverenler başta malzeme olmak üzere, bina sektöründe nasıl daha sürdürülebilir olunur diye kapımızı çalıyorlar. Enerji simulasyonunun ve bunun tasarıma olan etkisinin farkedilmeye başladığını görüyoruz. Artık işverenler yeşil bina sertifikaları konusunda daha eğitimli ve ayrıca yerel sertifika içinde ilgileri büyük. 
2014’de özellikle yabancı yatırımcıların yeşil pazarı çok ileri götüreceğine inanıyoruz. Özellikle yerli-yabancı ortaklıkların mutlaka yeşil bina ve yerleşimlere dönük çalışmalar talep edeceğini öngörüyoruz. Malzeme sektöründe çevre etiketleri konusunda bilinç artacak. Kamu tarafında ise yeşil standartların ve bina kodlarının çalışmalarına hız verilecek.