Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İki Derece Mimarlık

İki Derece Mimarlık; on yıllık deneyimini farklı bakış açılarıyla bütünleyen ve ilklere imza atan bir ekibin yeni ismine kavuşmasıyla, Yaman Pamukcu ve Erkan Erarslan tarafından 2013 yılında kuruldu. İçmimari ve mimari tasarımda yenilikçiliğin peşini bırakmayan ekip, sıradanlıktan uzak ve kalıplaşmaya karşı bir anlayış benimsiyor. Kendi içerisinde yeni bir başlangıç olarak değerlendirilen her proje, tasarımcıların bakış açılarının güncel akımlar ile yorumlanmasıyla birer esere dönüşüyor. 

İki Derece Mimarlık içmimari projelerinde, tasarımın uygulamaya paralel ve olması gerektiği şekilde dönüşmesi ilkesiyle uygulamaları da üstleniyor. Mimari konsept projelerinde ise bulunduğu çevrenin dili ile örtüşen ve aynı zamanda şehrin siluetine değer katan yapılar ortaya çıkartmayı hedefliyor. Mimari projelendirme sürecinde, imalatın en doğru şekilde yapılabilmesi için detaylar büyük önem taşıdığına inanan ekip; projelerinin en iyi şekilde ortaya çıkması amacıyla proje yönetimi hizmetini de yerine getiriyor.