Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyazıcı

[kutusag=3984]2013 Mart ayında Nish Adalar projemizi bitirdik. Konutlar “hemen teslim” olunca bizim de bir avantajımız oldu. KDV oranımızın yüzde bir olmasının da sağladığı avantajla satışlarımız oldukça başarılı geçti. Her yaz olduğu gibi bu yazbaşı itibariyle de konut satışında bir yavaşlama oldu. Fakat son dönemde elimizdeki tüm “hemen teslim” daireler hızlı bir şekilde satılıyor. “60 ay 0 faiz” kampanyamız da etkili oldu. Ataköy’de bulunan Yalı Marine projesinin satışları devam ediyor.

2013 yılında kentsel dönüşüm ve yeni projeler ortaya çıktı. Bu doğrultuda 2014 yılında da özellikle İstanbul için çok güzel gelişmeler olacağını öngörmek mümkün. 2013’te bu projeler kendisini meydana çıkardı zaten. Kentsel dönüşüm projeleri de bir vizyon çizdi. Çıkmış olan projelerde satışlar oldukça başarılı geçti. Mütekabiliyet Yasası’nın etkisi çok olumlu oldu. Nish Adalar projemizde de yasanın etkisini gördük. Tüm bu gelişmelerin etkisini düşündüğümde ben 2014’te daha canlılık bekliyorum. Artık konut projelerinde daha fazla vizyon çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kapalı-açık havuzlar, fitness salonları artık standart olmaya başladı. Bunlar artık projeye nitelik kazandıran özellikler değil benim gözümde. Dalış merkezi açılması gibi bir fikir bize artık “yapılamaz” gibi gelmemeli. Derin havuzlu, eğitim verilebilen nitelikli mekânlar olabilir. Dışarıya açık olabilir ve bu şekilde gelir elde edilebilir. Arazinin durumuna göre bir at çiftliği olabilir. Çocukların hayvanlarla iletişiminin gelişmesi için birtakım alanlar yaratılabilir. Bunlar projelere kazandırılabilecek nitelikler. Tabii bunların artı değerleri arasında daha başarılı nesiller yetiştirmek de bulunuyor. Bu anlamda 2014 yılı başarılı olacak gibi görünüyor bana.