Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Remmers Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Behram Togay

[kutusag=3995]2013 yılı inşaat sektörünün büyüdüğü bir yıl oldu. Pazar hem parasal alanda büyüdü hem de daha nitelikli ürünlerin kullanımı açısından bir gelişme kaydetti. Yine geçtiğimiz yıl iyi malzeme kullanmanın yanında nitelikli işçilik ve nitelikli işgücü bilinci de önem kazandı. Standartlaşma ve denetimlerin önemi sektörümüzde daha etkin olmaya başladı. Tüketici bilinci de her geçen yıl daha yüksek bir ivmeyle artmaya devam ediyor. Tabi bu olumlu gelişmelerin yanında yanlış detay çözümleri, standart dışı üretim, bilgi kirliliği, yetersiz iş gücü sektörümüzün, 2013 te de, kanayan yarası olmaya devam etti.

Remmers ailesi olarak 2013’ te beklentilerimizi karşıladığımızı söyleyebiliriz. Özellikle 2013 ikinci yarısı Remmers’in Türkiye pazarında daha etkin olmaya başladığı ve yatırımlarına hız verdiği bir zaman dilimi oldu.

2014’TE ÇÖZÜM ODAKLI FİRMALAR ÖNE ÇIKACAK
Ülkemiz’de inşaat sektörü 2014’te de lokomotif olmaya devam edecektir. Kentsel dönüşüm ve yeni yatırımlar pazarımızın hız kazanmadan büyümesine olanak verecektir. Bunun yanında teknik kadroları güçlü ve nitelikli ürün gamına sahip, çözüm odaklı firmaların ön plana çıktığını göreceğiz.

REMMERS’İN GÜCÜ 2014’TE DAHA ÇOK HİSSEDİLECEK
Firmamız açısından baktığımızda; birçok ülkede faaliyet gösteren bir firma olarak hem Avrupa’da hem de Türkiye’de Ar-Ge çalışmaları ve yeni yatırımlar hız kazanarak devam edecek. Özellikle ülkemizde ahşap pazarında Remmers daha etkin olacak.Yeni bayi ve son kullanıcı kanalları ile ahşap da istenilen yere gelecektir. Yine ülkemizde tarihi eser koruma ve restorasyon alanlarında Remmers adını sıkça duyacağız. Remmers Türkiye olarak renavasyon ve restorasyon alanlarında büyük adımlarımız olacağını belirtmek isterim. Bunun yanında özellikle su yalıtım, zemin kaplama ve endüstriyel alanlar için pazara yeni ürünler sunacağız. 2014, Remmers’in teknik gücünün ve pazar  agresifliğinin daha çok hissedildiği bir yıl olacak. Özetle Remmers  başta beton katkı grubu olmak üzere, yapı ve ahşap grubun da pazarda iddialı olduğunu gösterecek; yeni bayi ve çözüm ortakları ile kendisinden çok bahsettireceği bir konumda olacaktır.