Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

RYS Otel

* Bu proje H.Yaman Pamukçu ve Erkan Eraslan’ın da ortağı olduğu dönemde Lejant Proje Yapı End. Ve Dan. Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilmiştir.

Edirne şehir merkezide yer alan RYS Otel, bulunduğu alanın dinamikliğine uyum sağlayan mimarisi ile çevresindeki yapılar arasında akılda kalıcı bir algı yaratıyor. Mimari ve içmimari projesi İki Derece Mimarlık tarafından gerçekleştirilen yapı, iki farklı fonksiyonu içerisinde barındıracak şekilde tasarlanmış. Kısa süreli konaklamalar için oluşturulan odaların bulunduğu kütle, uzun süreli ziyaretçiler için her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde kurgulanan ve aynı zamanda yapı içerisinde köprü görevi gören suit dairelerle kübik formlu bir yapıya dönüştürülmüş. Köprü şeklindeki suit daireler yerden tavana kadar olan çift cepheli camlarla şehir manzarasına hâkim, sıra dışı bir çizginin temsilcisi olmuş.

RYS Otel cephesi mekanik kaplama sistemi ile oluşturulurken yapının kütlesel formuna şehrin hareketini yansıtmak amacıyla farklı noktalarda ışıklı camlar yerleştirilmiş. Yapının iç bölümü ise üstü açık bir avlu şeklinde projelendirilmiş. Avlu ortasında yer alan asansör, suit dairelerin bulunduğu kütlenin dikey aksında konumlandırılmış. Fitness salonu, restoran, spa merkezi gibi sosyal alanlar ise aynı kütlenin en üst katında yer alacak şekilde düzenlemiş.

Proje Yeri: Edirne
Proje Tarihi: 2011
Yapım Tarihi: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 10.000 m²
Mimari Proje: İki Derece Mimarlık
İç Mimari Proje: İki Derece Mimarlık
İşveren: Tuzcular A.Ş
Ana Yüklenici: Tuzcular A.Ş