Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Şehrin merkezinde bahçeli ev keyfi: Ve Güneşli

Markalı konut projelerinin yeni merkez üssü Güneşli’de 32 bin m2 alan üzerinde 8, 11, 12 katlı üç blokta 214 konut ve ticari ünitelerden meydana gelen Ve Güneşli projesinde 6 bin m2 yeşil alana ayrıldı. 42 ila 138 m2 aralığında 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin yer aldığı proje, bahçeli giriş katlarının yanı sıra orta katlardaki ve teraslarındaki bahçeleri ile yeşili yeniden yaşamın içine dahil ediyor. Bahçeli dairelerin fiyatı 267 bin TL’den başlıyor. Hem bahçeli katları hem daire sakinlerinin bir arada zaman geçirebileceği, çocuklarının güvenle oynayabileceği sosyal alanların yer aldığı Ve Güneşli projesi çocukluğumuzun “mahalle konforunu” da yeniden hayatımıza geri getiriyor. Gündelik ihtiyaçların karşılanabileceği alıveriş alanları, sağladığı ulaşım kolaylığı, iş merkezleri, okul ve hastanelere yakınlığı ile metropol merkezinde sakin ve konforlu bir yaşam sunuyor. Şehrin merkezinde bahçeli bir eve sahip olmaya imkan tanıyan Ve Güneşli projesi, şehrin merkezinde bahçeli bir eve sahip olmanın keyfini ve mahalle konforunu yaşatıyor. Ev algısının rezidans algısı içerisinde kaybolmayarak oturumculara sıcak ve samimi bir yaşam vaat etmesinde dolayı, özellikle İstanbul’da çalışmak durumunda olan genç profesyoneller, firma sahipleri ve  yatırımcılar projeyi tercih ediyor.
ÖDEME EV TESLİMİNDE
Dairelerin yüzde 70’inin satıldığı Ve Güneşli projesinde inşaatın da yarısından çoğu tamamlandı. KDV oranının yüzde 1 olduğu projede daire satın almayı avantajlı kılan ödeme kampanyası ise devam ediyor. Yeni yıla ev sahibi olarak girme fırsatı sunan kampanya kapsamında Ve Güneşli projesinden konut alanlar, ödemelerine ev tesliminden sonra başlayacaklar. Kampanya kapsamında yüzde 35 oranındaki peşinatı anahtar tesliminde ödeyecek olan konut sahipleri, aynı şekilde kalan tutarı da banka kredisi ile taksitlendirebilecek. Peşinat ve kredi ödemelerine başlamadan ev tesliminin yapıldığı kampanya, avantajlı fiyattan bitmiş bir daireyi satın alma imkanı sunuyor. Bitmiş bir daireyi hem de şimdiki fiyattan satın alan kişi oturumcu ise teslimden sonra taşınıp kira öder gibi taksitini ödeyebilir; yatırımcı ise ister kiraya verebilir isterse de değerlenen dairesini satabilir.

İnşaat sektörünün tecrübeli isimlerinden Keleşoğlu’nun tecrübesi, Depar Teknik Yapı ile Teleset Mobilya’nın işbirliği ile yapılan projenin anahtar teslimi ise Kasım 2014’te gerçekleşecek.