Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sur Çelik Kapı Satış Pazarlama Direktörü Sema Başsavcı

[kutusag=4003]2013 yılında kapasitemizi yüzde 30 arttırdık ve bir önceki yıla göre yüzde 20 ciro artışı ile hedeflerimizi gerçekleştirdik. Çelik kapı sektörü, rekabetin oldukça yoğun yaşandığı bir sektör. Biz hedeflerimize fiyat rekabetinden uzak, ürün kalitemiz ve tasarımlarımızla ilerliyoruz.

2013 SUR ÇELİK KAPI İÇİN TASARIM YILI OLDU
2013 tasarımlarımızla öne çıktığımız bir yıl oldu. Hedef kitlemizin farklı ürün beklentilerini dikkate alarak tasarladığımız ürünlerle sektörde birçok ilki bu yıl gerçekleştirdik. Çelik kapı sektöründe en çok patente sahip marka olarak son iki yılda alüminyum kaplamalı çelik kapı ve cam uygulamaları sektöre kazandırdık. Güvenlik özelliklerinin yanı sıra yenilikçi tasarımlar üst segment projelerde ön plana çıkıyor. Buradan yola çıkarak cam yüzeyli ve doğal taş yüzeyli çelik kapılarla trend oluşturduk. Ar- Ge çalışmalarına ağırlık vererek yeniliklerimize devam edeceğiz.

2014’TE ÜRETİME YATIRIM
Sur Çelik Kapı olarak inovatif ihtiyaçları anında karşılayan, CNC kontrollü hat kuruyoruz. Sektörümüzde en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan zamanında üretim konusunu yeni yatırımlarımızla ortadan kaldırıyoruz. Tam zamanında üretim hızımız yüksek olacak. Yeni inşaat konseptlerinde farklı ürünler önde olacak ve markamız bu pazarda liderliğini koruyacak.  

2014 yılının bizim açımızdan en önemli özelliği Avrupa markası olma çalışmalarımızı sonuçlandıracak olmamız.

2014 DE HAREKETLİ GEÇECEK
İnşaat sektörünün gelişimi, kentsel dönüşüm ve evlerde çelik kapının standart hale gelmiş olmasından dolayı talep oldukça yoğun. İnşaat dinamizmi hala çok güçlü. Sektörümüzde 2014 yılında ülkemiz için yüzde 15 büyüme öngörüyoruz. Küresel anlamda yüzde 20’lik artış öngörmekteyiz.