Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekno Vinç Grup Başkanı Sinan Türeyen

[kutusag=3998]Sektörel anlamda 2012 yılı sonu itibariyle kule vinç sektöründeki öngörüler çok olumlu olmasa da 2013 yılı genel anlamda TeknoVinç için oldukça başarılı geçmiştir. Hem satış hem de kiralamada talep beklenenin üzerinde seyretmiştir. Özellikle kiralamada doluluk oranı yüzde 95’in altına düşmemiştir. Geleneksel konut inşaatlarının yanı sıra TeknoVinç olarak bu dönemde havaalanı, baraj ve alışveriş merkezi gibi projelere de imza atmış bulunuyoruz.

Gelişen kalıp teknolojilerine bağlı olarak özellikle büyük tonajlı vinçlerimizin satışında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Özellikle Manitowoc Potain’in geliştirmiş olduğu LVF yük kaldırma teknolojisi müşterilerin kule vinç seçiminde birincil tercihi olmuştur.

2014’TE KULE VİNÇE TALEP ARTACAK
Özellikle başlayan kentsel dönüşüm sebebiyle 2014 yılı itibariyle satılacak ve kiralanacak kule vinç sayısında önemli talep artışı bekliyoruz. Buna bağlı olarak Manitowoc Potain fabrikalarına teslim sürelerinde müşterilere sıkıntı yaşatmamak adına gerekli model ön görülerini vermiş bulunuyoruz.
Her yıl kiralama filomuzu yeni vinçlerle güçlendirdiğimiz için 2014 yılında 8,10,14 ton kapasiteli yeni vinçlerin ilavesiyle kiralama parkını genişletmeyi planlıyoruz. Buna bağlı olarak ortaya çıkacak stok sahası sıkıntısının önüne geçmek adına İstanbul Gebze’de tümüyle yeni bir depoyu 2014 yılı Ocak ayında faaliyete geçireceğiz. Bunun yanı sıra takip eden aylar içinde Ankara fabrika depomuzu, ilerleyen yıllarda ise İzmir, Antalya, Adana ve Gaziantep merkezlerimizi faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz.