Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Uptown İncek Konutları

* Bu proje H.Yaman Pamukçu ve Erkan Eraslan’ın da ortağı olduğu dönemde Lejant Proje Yapı End. Ve Dan. Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilmiştir.

Uptown İncek Konutları, Ankara’nın İncek bölgesinde, 18.027 m² lik bir alan üzerinde konumlanıyor. Bölgedeki diğer binalar arasında en yüksek kota yerleşen yapının doğusunda Ted Koleji, Konya Yolu, ODTÜ ve Oran Şehri yer alırken; güneyinde ise Mogan Gölü ve Gölbaşı yer alıyor.

Manzaraya olan hâkimiyetin temel hedef olarak belirlendiği projede; güney, güneydoğu ve kuzeybatı yönleri manzara yönleri olarak kabul ediliyor. Yatay ve dikey bloklar paralel bir yay hareketi ile güneşi en iyi açıdan yakalayacak ve aynı zamanda birbirini kesmeyecek şekilde konumlandırılıyor. Dikey blok 36 katlı bir kule şeklinde yükselirken, yatay blok hareketi ile araziye uyum sağlayarak, dikey bloğun sekizinci katına kadar yükseliyor. Sosyal alanlar ise dikey blok içerisinde konumlandırılıyor.

Projenin konut tipolojisi bölgenin genel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak,  1+1 loft daire veya teraslı dubleks daire gibi farklı büyüklükteki konut seçeneklerini bir arada sunuyor. Diğer tarafta, her daire için minumum bir adet, maksimum üç adet kapalı otopark alanı bulunuyor. Böylelikle site içerisinde araç trafiği olmaması, güvenli bir yeşil alan oluşturulmasına da olanak tanıyor. Uptown İncek Konutları projesinde ürün kalitesi, verimlilik ve doğal malzeme kullanımı temel alınıyor. Konutlarda en sık kullanılan banyo ve mutfak mobilyaları yıpranmayı en aza indirecek birinci sınıf ürünler arasından seçiliyor.

Proje Yeri: İncek, Ankara
Proje Tarihi: 2013
Yapım Tarihi: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 73.000 m²
İşveren: Lema İnşaat
Ana Yüklenici: Lema İnşaat