Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş

[kutusag=3982]Türkiye ekonomisinin büyümesinde yaklaşık yüzde10’luk yer teşkil eden inşaat sektörü, son çeyrekte açıklanan 7,6’lık büyüme rakamı ile önemini bir kez daha teyit etmiştir. Varyap ise 2013 yılında rekor satışlar gerçekleştirerek ilk 3 çeyrekte 750 milyon TL’lik gayrimenkul satışı, 450 milyon TL’lik taahhüt gelirleri ile geçen yıla kıyasla yüzde 26’lık büyüme performansı gösterdi.
2014 yılında sektörün büyümesine paralel olarak yatırımlarda artış bekliyoruz. Varyap olarak bir taraftan mevcut işlerimizin beş adedinin teslimini yaparken, öte yandan yaklaşık 1,5 milyar dolarlık iki yeni yatırımı İstanbul Ataşehir ve Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçireceğiz. Devam eden işlerimizden Metropol İstanbul’da inşaat tüm hızıyla yükseliyor. Pendik’te hayata geçirdiğimiz Varyap Plaza ofis ve alışveriş merkezinde de yakında teslimlerimiz başlayacak, ince işleri tamamlamak üzereyiz. Gayrimenkul geliştirme işlerimizin yanısıra taahhüt işlerimizden Konya Numune Hastanesi, Hatay Kırıkhan Devlet Hastanesi ve İzmir Tınaztepe Hukuk Fakültesi Binası inşaatlarımız devam ediyor. Zeytinburnu’ndaki Atatürk Öğrenci Yurdu’nda da sona gelmek üzereyiz, yakında teslim edeceğiz.