Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Zorlu Center’ın tercihi Başoğlu Kablo

Rezidanslar, performans sanat merkezi (PSM), alışveriş merkezi, otel ve ofisleri ile İstanbul şehrine değer katan, dünya standartlarında mimari yapısıyla da ön plana çıkan bir proje Zorlu Center. 21. yüzyıl İstanbul’unda kent dokusuna uygun bir simge yapı olmaya aday bu projenin yanmaz kabloları Başoğlu Kablo’dan…
Geçtiğimiz ay açılışını yapılan ve lanse edildiği günden bu yana adından sıkça söz ettiren projenin çözüm ortağı Başoğlu Kablo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Halil Başoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Son zamanlarda biten yapıların arasında adından söz ettiren büyük projelerden biridir Zorlu Center. Böyle bir projede Başoğlu Kablonun yanmaz kabloları kullanılması ya da bu denli bir projelerde tercih sebebi olması gurur vericidir. Her yıl teknoloji alt yapısını yenilemesi, müşteri memnuniyetini hat safhada tutması ve tek noktadan her kıtaya ihracat yapması ile Başoğlu Kablo farkındalık yaratmaya devam ediyor, edecek.”

AĞAOĞLU MY EUROPE, MY TOWERLAND, MY WORLD
“Yaşam Mimarı” sloganı ile yola çıkan ve 33 yılın verdiği deneyim ile Ağaoğlu, inşaat, turizm ve hizmet sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla Türkiye’nin lokomotif kuruluşlarından…

My World 1.000.000 m² lik alan içerisinde, 15.000 insana sosyal, kültürel, sportif ve teknolojik alan ve alt yapısı ile iyi tasarlanmış bir mimari konsept sunuyor.
Modern mimarisi, son teknolojiyle kurulmuş alt yapısı, sosyal donatıları, kalite, güvenlik, konforu ön planda tutan yaklaşımıyla öne çıkan My World projesinin zayıf akım yangın ve güvenlik kablolarının bir bölümünde Başoğlu Kablo tercih edildi. Bu tür yapılarda haberleşme, aydınlatma, havalandırma, gibi bölümlerde kullanılması gereken yüksek ısıya ve aleve dayanıklı kablo için en uygun tercih olan Başoğlu Kablo; alev iletmeyen, damlama yapmayan, korozif gaz çıkartmayan kablo üretimini Türkiye’de ilk gerçekleştiren firmadır.
MALL OF İSTANBUL
Art arda yapılan mixed use projeleri (karma kullanımlı) trend olma özelliği giderek artıyor. İş, alışveriş, konaklama, eğlence ve aktivite kültürünü bir araya getiriyor. Bu anlamda Türkiye’nin en büyük karma projesi olarak anılan Mall of İstanbul’un çözüm ortağı olan Başoğlu Kablo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Halil Başoğlu bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Başoğlu Kablo’nun da Mall of İstanbul projesinin alt yapısında ürünlerinin kullanılması gurur vericidir. “Kablo Var Kaliteli Kablo Var” sloganı ile devam eden Başoğlu pörtföyünde yer alan tüm ürünlerin arkasında durmaktadır.
Gerek kalite standartları belgeleri, Ar-Ge, üretim, sevkiyat, müşteri temsilcileri, gerekse lojistik bölümü ile sadece satış öncesi değil satış sonrasında da müşterilerine tam donanımlı hizmet vermektedir. Bu tür projelerde standartlar gereği Yangın Güvenlik Kabloları’nın kullanılması gerekmektedir. Bu kablolar yangın esnasında 180 dakika süreyle alev altında çalışabilmektedir. Aynı zamanda devre bütünlüğünü 30 ile 120 dakika arasında koruyarak akım iletimi sağlarlar. Bu kablolar insanların toplu halde bulunduğu; otellerde, hastanelerde, okullarda, alışveriş ve iş merkezleri gibi yerlerde yangın esnasında sistemlerin sağlıklı çalışması amacıyla kullanılır.
Bu özelliği ile Başoğlu Kablo üretim bölümünde ürünleri ve hizmetlerinin kalitesi için uzmanlaşmış kadrosuyla araştırma, geliştirme, yenileşme ve gelişmiş teknolojilerin kullanımına özen göstermektedir. İş ortaklarımızın gelişen taleplerini karşılayabilmek ve verimliliğini artırmak için modern tesislerindeki üretim konusunda önemli yatırımlar gerçekleştiren Başoğlu Kablo, yatırımlarına devam etmektedir. Bu bağlamda yalnız Türkiye ile sınırlı kalmayıp bilgi, birikim ve deneyimini uluslararası kullanıma sunmaktadır. Üretimde önem verdiğimiz ayrıntıların başında partnerlerimiz ile iyi ilişkiler geliştirmek ve onların ihtiyaçları doğrultusunda gerekli desteği verebilmektedir.”