Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Alpolic/Fr Priştina Uluslararası Havalimanı’nda

Konusunda dünya lideri Mitsubishi Plastics’in yüksek teknolojisi ile ürettiği alev almayan özel mineral dolgulu Alpolic/fr alüminyum kompozit levhalar, yıllardır dünyada ve Türkiye’de yapıların çağdaş yüzü olmaya devam ediyor.

Kosova’nın başkenti Priştina’ya 15 km uzaklıktaki havalimanında, 11.500 m2 Alpolic/fr alüminyum kompozit levha kullanıldı. Projede Alpolic’in zengin kartelasından Paslanmaz Çelik paneller ve Metalik serisinden farklı renkteki panellerin bir kombinasyonu uygulandı. Yapımı kısa süre önce tamamlanan PIA, Kosova’nın sivil havacılığa hizmet eden tek uluslararası havalimanı olup, yaklaşık 2,5 milyon nüfusa sahip bir bölgeye hizmet veriyor. PIA ayrıca, eski Yugoslavya ülkelerinde bulunan Belgrad ve Zagreb Havalimanları’ndan sonra en çok yolcu trafiğine sahip üçüncü havalimanı olma özelliği ile bulunduğu coğrafyaya dinamizm getirdi.

Dünyada ve Türkiye’de havalimanları gibi insan sirkülasyonunun çok yoğun olduğu ve yangın güvenliğinin büyük önem kazandığı projelerin hem dış hem de iç cephelerinde sıklıkla tercih edilen ALPOLIC/fr, özel mineral dolgulu yapısıyla yüksek yangın dayanımı sağlıyor.

Gelişmiş kaplama teknolojisiyle pürüzsüz bir yüzey sağlayan ALPOLIC levhalar ayrıca; kaplama, renk ve doku farklarıyla yüzlerce seçenek sunan zengin bir kartelaya sahip. Sertlik ve sağlamlık özellikleri ile esneklik ve işlenebilirlik özelliklerini bir arada sunan ALPOLIC, tüm bu avantajlarıyla uluslararası vitrin konumundaki havalimanlarında da sıra dışı tasarımlara olanak tanıyor.