Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Banyoda 2014 vurguları: 3 trend 3 tema

Günümüzün banyoları, bir temizlenme ve bakım alanından çok bir yaşam alanı olarak hazırlanıyor ve zenginleştiriliyor. Her detayı ince ince düşünülen, kullanıcısı için optimum işlev sağlama amacına yönelik kurgulanan ve insanı suyla buluşturan lavabolar, mekanın aurasını ve temasını belirler nitelikte. İnsanın vücudunu, ruhunu ve psikolojisini rahatlatan ve evdeki en önemli terapi alanı olarak kabul edilen banyoların gelecekteki yüzleri oldukça cesur ve şık. Uzun yıllar dayanıklı olması beklenen armatürler, doğru malzemelerle tasarlanmış mobilyalar ve tarz yaratan bir atmosferin başrolde olduğu ‘geleceğin banyoları’na imza atan Antonio Lupi, 2014 için en önemli 3 temayı şöyle açıklıyor.

SANATSAL DUVARLAR
Antonio Lupi tasarım grubunun Pietro Gaeta ile yaptığı AFFRESCHI ortak projesinde olduğu gibi, banyolarda sanatsal yüzeyler ön plana çıkıyor. All-over hazırlanan ve transfer baskı ile kaplanan duvarlar, Rönesans döneminin karakteristik desenlerinden çağdaş çiçeklere kadar pek çok motife ev sahipliği yapıyor.

MULTİ İŞLEVSEL
Tıpkı BIBLIO küvette olduğu gibi artık banyo mobilyalarında yeni işlevler arıyoruz. Kitaplar, banyo ürünleri veya havlular için hazırlanmış raflarla multifonksiyonel tasarımlar dönemini açan bu modelin başlattığı trend, küçük banyolar için fonksiyonelliği artırarak alandan kazandırıyor.

GÖKKUŞAĞI RENKLERİ
Rengin doğru kullanımının beden ve zihin arasındaki dengeyi artırdığını ifade eden ANTONIO LUPI, rengarenk Corian lavabo koleksiyonu ile her zamanki inovatif tavrını sürdürüyor ve ‘beyaz’ hakimiyetindeki mekanlara 23 renkten oluşan yeni bir paletle eşlik ediyor. Turuncudan sarıya, yeşilden griye uzanan bu palet banyolara enerjik ve pozitif bir hava getiriyor.