Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Beş Ada Bir Salon Nish Adalar

Adalar’ın bütün güzelliklerini sunan yaşam merkezi Nish Adalar, ayrıcalıklarla dolu… Baştan başa Adalar, İstanbul ve deniz manzarası…

İstanbul Anadolu yakası Maltepe’de hayata geçirilen Nish Adalar, Özyazıcı İnşaat imzası taşıyor.

ÖZYAZICI İNŞAAT, 1987 yılından günümüze kadar gerçekleştirdiği projelerle, uzmanlığını ortaya koyan, ürettiği yaşam alanlarıyla insan öncelikli bir kurum olarak yerini aldı. Ihlamur Evleri, Ihlamur AVM, Ünalan Konutları, Silivri KİPTAŞ Konutları, Maltepe KİPTAŞ 1.Etap Konutları, KİPTAŞ İkitelli Konutları, Başakşehir Devlet Hastanesi ve  İstanbul’un sembol projelerinden Nish İstanbul tamamlanan projeleridir.

202,500 m² ARSA, 5 PARSEL
327,000 m² TOPLAM KONUT ALANI
2300 KONUT
2,500 m² ALIŞVERİŞ MERKEZİ
2,500m² KAPALI SOSYAL TESİS
160,000 m² YEŞİL ALAN
4 AÇIK, 1 KAPALI YÜZME HAVUZU

Nish Adalar, yüksek yaşam standartlarının göz önünde tutulduğu plan organizasyonları sayesinde farklı ailelere farklı plan tasarımları ile cevap veriyor. Nish Adalar brüt 80 m² den 208 m² aralığındaki farklı 6 tip planın birleşmesinden oluşan 2300 konutluk bu projenin tasarımında değerlendirilen en önemli unsur, adalar manzarasının ve oksijen bolluğu açısından zengin doğa ile de baş başa kalmaktı. %70’i kapanmaz deniz manzaralı proje, Adalar’ın tam karşısında, Yalova’dan Sarayburnu’na nefes kesen manzarası, 1+1’den başlayıp 4+1’e kadar  farklı seçenekte daire tipi sunuyor. Bir yanında Süreyyapaşa Korusu arka tarafında tümüyle ormanlık alanlarla çevrili Nish Adalar projesi, temiz ve kuru havasıyla eşsiz bir yaşam merkezi.

Projedeki 2 bin 200 dairenin büyük bölümü ya deniz ya Adalar ya da orman manzarasına sahip. Öyle ki kapalı ve açık sosyal tesislerde manzaraya nazır bir şekilde konumlandırılmış.   4 adet açık yüzme havuzu ve 1 adet kapalı yüzme havuzundan oluşan siteye ait Sosyal Tesisler içinde Welness Merkezi ile birlikte tüm aktiviteleri kapsayan Nish Clup site sakinlerine üyelik esası ile hizmet verecek. Tenis kortları, voleybol ve basketbol sahaları, tüm spor ihtiyaçlarınızı karşılayacak sayıda tasarlanmış.
Site sakinlerinin otopark ihtiyacını karşılayacak şekilde kapalı ve açık otoparklar planlanmış. Kapalı otoparklardan direk asansör holüne geçiş sağlanmış. Çoğunlukla her kata 2 daire gelecek şekilde proje dizaynı yapılmış.

“Rahatlık ve işlevsellik dikkate alınarak gerçekleştirilen mekan organizasyonu sayesinde   farklı tip planlar ile birçok beğeniye cevap verebilen projenin örnek daireleri de mobilya donatıları ile yaşanılır bir duruma getirildi.

Dekorasyon yapalırken kişinin mekan ile bütünleşmesini amaçlayan proje, bu çıkış noktasıyla dairelerde soğuk renklerin hakim olması farklı düşüncelerdeki insanların bakış açısını yakalamak isteyişimizdeki etken sebep idi. Mekanlarımızı donatılar ile çevrelediğimizde yaşam alanlarının hayal etmekten çıkıp somut olarak görülmesini sağladık. Bu sayede yaşanabilir alanların fonksiyonelliği ön plana çıktığı gibi kişilerin yapmak istediği dekorasyonlar için fikir vermiş olduk. Ev sahiplerimiz ve yeni ev sahibi olmak isteyen nish adalar sakinlerimizden aldığımız olumlu tepkiler de doğru bir iş yaptığımızın kanıtı olmuştur. Dairelerimizin iç tefrişlerinde; ısı ve ses izolasyonlu çift camlı plastik doğrama yapılmıştır. Daire giriş kapıları endüstriyel ahşap kaplamalı çelik kapı iç kapılarda 1.sınıf PVC kaplamalı monoblok kapı kullanılmıştır. Tavanlarımızda alçı perdah üzeri su bazlı plastik boya duvarlarda alçı sıva üzeri su bazlı saten boya kullanılmıştır. Islak zeminlerde 1.sınıf seramik yer kaplaması kullanılmıştır. Salon ve oda zeminlerinde 1.sınıf laminant parke yer kaplaması, antre koridor ve hol zeminlerinde  de 1.sınıf seramik yer kaplaması kullanılmıştır. Banyo ve mutfak dolapları 1.sınıf laminant ve Pvc kaplamalı dolap ve mutfakta corian tezgah kullanılmıştır. Doğalgaz yakıtlı merkezi ve ön ödemeli ısıtma sistemi, banyolarda dekoratif ınox havlupan radyatörler kullanılmıştır. Sıhhi tesisatlar 1.sınıf armatür ve vitrifiyeler kullanılmıştır. Sıcak su merkezi sistemden sağlanarak soğuk su apartman bloklarındaki modüler paslanmaz çelik su depolarından depolanan şebeke suyundan temin edilecektir. Dekoratif anahtar ve prizler, bataryalı güvenlik aydınlatması, paratoner sistemi ile yıldırımdan korunma sistemi ,temel topraklama tesisatı, bireysel sayaç sistemi kullanılmıştır. Görüntülü interkom sistemi kullanılan küçük detaylardandır. Asansörlerimiz kapalı ve acil durum asansörleri olup havalandırmalı güvenlik alarmı, deprem sensörlü, ses bağlantılı olarak kullanılmıştır. Zemin temel ve binalarımızda deprem yönetmeliğine uygun radye temel sistemi, betonarme karkas yapı sistemi uygulanmaktadır. Dış duvarlar ve iç duvarlar da tuğla duvar ve betonarme perde kullanılmıştır. Binalarımızdaki mantolama yönetmeliğe uygun yüksek DNS’li malzemeler ile yapılmıştır. Dış cepheler silikon esaslı boya suya dayanıklı dış cephe boyası ile boyanacaktır. Betonarme yapım tekniği, radye temel, konvansiyonel tünel kalıp sistemidir. Temel, yapı çevre, saha ve yağmur suyu drenaj sistemi yapılmıştır.”