Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ejot detaylı çözümleriyle havalimanlarında güvenilirliği artırıyor

Havalimanları gibi büyük ölçekli projelerde çatı ve cephe kaplamalarında yapılacak uygulamanın şekline ve detayına göre çeşitli bağlantı elemanları kullanılıyor. Ejot sahip olduğu bilgi birikimi ile test laboratuarları, modern üretim tesisleri ve tecrübeli mühendis kadrosu sayesinde yüksek kalitede bağlantı elemanları üretimi yapıyor. Havalimanı projelerinde çatı ve cephe kaplamalarında kullanılacak olan bağlantı elemanları; tasarım aşamasında projenin yapılacağı bölgenin konumu, coğrafi şartları, rüzgar haritası gibi etmenler dikkate alınarak hesaplanmalı ve seçimleri yapılmalıdır.  Detaylar için büyük önem taşıyan bağlantı elemanları, statik testleri yapılmış ve belgelerle onaylanmış tedarikçilerden temin edilmelidir. Tüm dünyaca kabul edilen ETA belgesine sahip bağlantı elemanları, her türlü statik hesapta kullanıcıya kesin veriler ve bilgiler verir. Avrupa Birliği’ne üye ülkeler tarafından kabul edilen bu belge, üretici firmaların bağımsız kuruluşlar tarafından uygun üretim yapıp yapmadıkları denetlenerek ve ürünlerin kullanılacağı uygulamalara göre testleri yapılarak verilmektedir. 
Çatı ve cephe kaplamasında kullanılacak trapez ve sandviç paneller uzun yıllar zorlu hava şartlarına maruz kalacağından kullanılacak bağlantı elemanlarının paslanmaz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kullanılan vidanın paslanmaz olmaması durumunda korozyon vidanın bağlandığı yerden başlayarak panel ve trapeze zarar verecek ve sızıntı, uçma, yırtılma gibi ciddi hasarlara sebebiyet verecektir.  Ejot’un matkap uçlu serilerinden olan JT3 ailesi, özel tasarımı sayesinde çelik profil, kiriş ve aşıkları delebilme özelliğine sahiptir. Yüksek teknoloji ürünü olan JT3 vidalar, özel bir kaynak metodu ile üretilir. Sadece matkap ucu kısmı sertleştirilmiş çelikten imal edilmiş, 304 kalite (A2) paslanmaz çelik bağlantı elemanları olma özelliğini taşır.
Önümüzdeki yıllarda hava şartlarının git gide sertleşeceği düşünülürse paslanmaz bağlantı elemanlarının önemi daha da artmaktadır. 

Vidalarla birlikte sızdırmazlığı sağlamak amacı ile EPDM contalı paslanmaz pullar ve semerlerin kullanılması önerilir. Kullanılacak semerlerin de uzun yıllar özelliğini kaybetmeyen ve UV ışınlarına karşı dirençli olan EPDM contalı ürünler olması önem taşımaktadır. 

Ejot, kullanıcıların uygulamalarını analiz ederek yeni tasarımlar ve ürünler geliştirir.  Havalimanları gibi eşsiz tasarımlarda yenilikçi ürünler sıklıkla kullanılmaktadır. Çatılarda havalandırma veya yağmur sularının boşaltımında kullanılan borular için özel sızdırmazlık ürünleri kullanılır.
Ejot Dektite ürünleri yaşanabilecek aksaklıkları tamamen ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir.

Yine düz çatılı projelerde trapez üzerine yapılan taşyünü üzeri TPO membran uygulamalarında Ejot’un yenilikçi ürünleri ve makineleri ile kolay ve kusursuz bir montaj sağlanmaktadır. Çatı su yalıtım sistemlerinde üretilen tüm bağlantı elemanları korozyona karşı direnci artıran Climadur adı verilen özel bir organik malzeme ile kaplanır. ETA onayına haiz yüksek taşıma kapasitelerine sahip bağlantı elemanları ile Ejot mühendisleri tarafından yapılan doğru seçimler ve hesaplamalar ile optimum çözümler üretilir. Yine Ejot mühendisleri tarafından geliştirilen montaj makineleri sayesinde ise hızlı ve doğru montaj sağlanmaktadır.