Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Gökyüzünde yeşil: Palladium Tower

Ofis projeleri geliştirme alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Tahincioğlu’nun, İstanbul Ataşehir’de hayata geçirdiği A plus ofis projesi Palladium Tower, dünyanın önde gelen firmaları tarafından kiralanmaya devam ediyor. İnşaat çalışmalarının da hız kazanmasıyla birlikte Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi’nin hemen karşısında yer alan Palladium Tower’ın teslim tarihi olan Aralık ayından önce tamamlanması öngörülüyor. Tahincioğlu Holding, Tahincioğlu Gayrimenkul ve Nida İnşaat’ın da binanın 40, 41 ve 42 numaralı katlarına taşınacağı Palladium Tower, kaba inşaatın tamamlanmasıyla birlikte daha fazla dikkat çekmeye başladı. Dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının gözdesi olmaya devam eden ve en üst katta yer alan lounge alanı ile birlikte 43 kat olarak yükselmesi ön görülen Palladium Tower toplam 55 bim m2 kiralanabilir alanı, BMS (Building Management System) akıllı bina sistemi, LEED Gold sertifikası özellikleri ile misafirlerine bir ofisten çok daha fazlasını sunacak. 

Ofislerinde brüt 3,90 m tavan yüksekliğine sahip, ısıtma, soğutma, havalandırma, sulama, enerji izleme, depreme dayanıklı A sınıfı cephe ve yangın gibi olağanüstü durumlarda misafirlerinin temel ihtiyaçları ve güvenliği dikkate alınarak geliştirilen akıllı bina Palladium Tower, sosyal yaşam imkanları ile de dikkat çekiyor. Toplam 100 bin m2 lik inşaat alanına sahip projede, 15 kişiden 250 kişiye kadar değişen kapasiteleri ile 9 adet toplantı ve seminer salonu, kafeterya, spor salonu, market, lostra, kuru temizleme, bay bayan kuaför ve iş stresinden uzaklaşmak isteyenler için bir de 170 m yükseklikte Lounge alanı yer alıyor.