Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Lebo kapıda Alman mühendisliğini Türkiye’ye taşıyor

Lebo’dan ve vizyonundan bahsedebilir misiniz?
[kutusol=4018]▶ İç kapı ve çerçeveleri, Alman mühendisliği ile tasarlıyor ve üretiyoruz. Kapı seti uzmanları olarak, gerçek ahşap kaplamalardan oluşan geniş ürün yelpazesine, yüksek kaliteli yeniden üretim laminat ve varaklar ile devasa bir beyaz lake programına sahibiz. Kapılarınızı dilediğiniz herhangi bir renkte üretebilecek kapasitemiz var. Ahşap iç kapılarımız ve çerçevelerimiz tamamen önceden işlenmiş ve önceden menteşelenmiştir, böylece sadece 30 dakika içerisinde hazırlanıp monte edilebilirler. Aynı zamanda apartman giriş kapıları, sürgülü kapılar, her tür cam kapı ile yangın kapıları da üretiyoruz. Tüm fonksiyonel kapılarımız eksiksiz testlerden geçmiş ve onaylanmıştır. Portfolyomuz hem geleneksel hem de moderndir, bu yüzden her tercihe ve her bütçeye uygundur. Müşteri memnuniyetine odaklanarak Alman kalitesinin en üst ürünlerini sunuyor, böylece yaşam alanlarına daha güzel ve daha sağlıklı bir ortam sağlamayı hedefliyoruz. Bunu yaparak çevreyi olabildiğince korumaya ve olumsuz etkileri daima minimuma düşürmeye çalışıyoruz.
Türkiye pazarında hangi segmentlere hitap etmeyi amaçlıyorsunuz?
▶ Biz Lebo olarak iç kapı üretiyoruz. Otel ve spalarda kullanılan kapılar dahil olmak üzere, ev ve ofis gibi iç mekanlarda kullanılan tüm kapılar ürün gamımız içerisindedir. Yeni inşaat projelerinin, restore edilen daire ve iş yeri projelerinin tümünde yer almayı hedefliyoruz.

Ürün gamınızdan ve öne çıkan ürünlerinizin özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
▶ Öne çıkan tek bir ürünümüz yok, bizim farkımız kalitemizin yanında müşterilerimizin hayalindeki motifleri uygulayabilmemiz. Böylece Lebo kapıları hiç kimsede olmayan ürünler üreterek projelerde fark yaratılmasını sağlıyor.  Tasarım kapılarımızın dışında tüm kapılarımızda; Amerikan ceviz ağacı, Kanada akça ağacı ve İsveç armut ağacı gibi sadece en iyi ağaçları kullanıyoruz.

Sektörden beklentileriniz ve önümüzdeki süreçte hedefleriniz nelerdir?
▶ Her ticari kurum gibi büyümeyi hedefliyoruz. Ancak bu hedefe ulaşmak için müşterilerimize kaliteyi sunuyor ve üretimdeki yeniliklerimiz ile fark yaratıyoruz. Bizim kapılarımızın montajı çok kolay. Böylelikle büyük projelerde önemli ölçüde zaman kazanılmış oluyor. Ürünlerimizin montaj kolaylığı ve son kullanıcının zevkine hitap etmesi sayesinde beklediğimiz büyümenin gerçekleşmesi için tüm imkanlara sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Kapı Fuarı’yla bir anlamda görücüye çıkmış oldunuz. Fuar’da tepkiler ve ürünlerinizle ilgilenen müşteri profili nasıldı?
▶ Fuarda standımıza yoğun ilgi ve talep vardı. Kapı ve çerçeve modellerimizin kalitesi ile tasarımları fuara gelen ziyaretçilerin ilgisini artırdı. Müşteri profilimiz Türkiye’de birçok büyük  projeye imza atmış mimar ve mühendisler oldu. İnşaat şirketlerinin satınalmacıları ve ülkemizin birçok ilinden gelen bayiler oldu. Ayrıca bireysel olarak standımızı ziyaret eden aileler ürün ve tasarımlarımız hakkında olumlu düşüncelerini ve neler istediklerini bizlerle paylaştı. Bu düşünce ve önerilerin müşterilerimizin bizden beklentilerini öğrenmemize önemli bir katkısı oldu.