Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rockwool ‘mimarların sevgilisi’ oldu

HEINZE pazar araştırma ekibi tarafından, Almanca konuşulan ülkelerde, 2 bine yakın mimar ve plancı arasında yapılan araştırma ile çeşitli kategorilerde mimar ve planlamacıların “sevgilileri” belirlendi.

Araştırma sonucunda Rockwool ana faaliyet alanı olan yangına karşı koruma özelliği ile altın ödül aldı. Şirketin müşteri odaklı yaklaşımını ortaya koyan EinsparRadgeber uygulaması da Rockwool’a altın ödül getirdi.  Aldıkları ödüllerin şirketi motive ettiği ve ekibin faaliyet alanlarına inovasyon ve yeni medyaya açık bir şekilde daha çok odaklanmasını sağladığını belirten Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin şunları söyledi; “Binalara bir değer katmak isteniyorsa ses, ısı ve yangın yalıtımının hepsinin bir arada yapılması gerekiyor. Yalıtımın kapsamını ise seçilen malzeme belirliyor. Rockwool olarak, özellikle sektörün uzmanları tarafından ‘Mimarların Sevgilisi/Architects’ Darling” seçilmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.’

Taş yününün bin derece üzerindeki ısı karşısındaki dayanıklılığı sayesinde insan hayatını kurtarmak için gerekli olabilecek değerli dakikaları kazandırdığını belirten Şahin; “Isı ve ses yalıtımının yanı sıra yangın dayanımı, duman üretmemesi ve yüksek ısıya ulaştığında damlama yapmaması ve buna bağlı olarak yangın anında çok daha güvenli bir şekilde tahliye sağlaması gibi özellikleri ile taş yünü, binanızı koruyan ve hatta ömrünü uzatan bir yalıtım malzemesi. Rockwool ise 1937 yılında üretimine başladığı taş yününü endüstriyel olarak kullanan ilk firma, yani taş yününün mucidi. Taş yününün en ayırt edici özelliği olan yangına karşı koruma özelliği nedeniyle Rockwool olarak mimarların tercihi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Yangına karşı koruyan ürünleriyle mimarların tercihi olan Rockwool’a diğer altın ödülü getiren ‘EinsparRadgeber’ uygulaması ise kısa zamanda enerji danışmanları, uygulamacı ve bayilerin yanı sıra mimarlar ve müteahhitlerin sık kullandığı bir araç haline geldi.

Rockwool Almanya’nın önemli müşterilerine düzenlediği Rockwool Forum seminerleri ve Rockfon Almanya’nın ‘gürültü azaltma/akustik’ kategorisinde kazandığı gümüş ödüllerle Rockwool, ödül sayısını dörde çıkarmış oldu.