Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğal renklerle huzurlu ortamlar

Kolay yoldan evinin atmosferini tazelemek ve yenilemek isteyenler, Kale Boya’nın doğadan gelen ve modern renklerini aynı mekanda buluşturuyor. İç cephe boyalarında 2014 renk ve tasarım trendi, geçtiğimiz yıllara göre çok büyük bir değişiklik göstermiyor. Bu yıl iç mekan boyalarında önceki senelerdeki alışkanlıkların devam etmesi ve çevreci anlayışın ağırlık kazanması bekleniyor. Boya seçiminde su bazlı ve çevreye zarar vermeyen ürünlerin tercih edileceği 2014’te, doğal renkler evlerin duvarlarında kendisine daha fazla yer bulacak ve doğadan gelen renkler daha sade tonlarda kalırken, modern renkler canlı ve koyu olacak.

İLHAM VEREN RENKLER
Bireyselliği ön plana çıkaran zengin, yoğun ve ilham veren güçlü renkler yeni yılın boya trendleri arasında yerini koruyor. Kale Boya’nın bu anlamda sunduğu Mercan, Kayısı, Ahududu ve Kehribar’ı, ilham verici renkler kategorisinde yer alıyor. Ayrıca zarif dokunuşuyla mekanın atmosferini değiştiren Eflatun ön plana çıkan bir diğer renk. Zen ve Avokado renkleri öze dönüşü; Kayısı, Vişne, Safran, Ahududu doğanın sunduğu sıcak renkleri yaşam alanlarına kazandırıyor.

Renk seçimini kolaylaştıran Kale Boya’nın iç cephe kartelasından: Ayışığı ve Keten kremsi beyazları, Hanımeli, Acıbadem, Fildişi yumuşak tonlar olan sarı ve krem renkleri, Melisa ve Kekik mekanlara yepyeni bir hava katan, özellikle beyaz döşemeler ile son derece uyumlu canlı yeşilleri evlere taşıyor.
Bu renklerin yanında tüm renkler ile uyum sağlayabilmesi ve birlikte kullanım olanağı sunması açısından Cappucino, Kum Fırtınası ve Ekru’nun yanı sıra alt nota bir renk olarak kullanılabilen kızıl kahve tonu Kestane rengi, en moda renkler arasında yer alıyor. Beyazın farklı tonlarını (Gül Tozu, Kristal, Dolunay, Ayışığı, Mine, Kiraz Çiçeği, Keten, Kardelen) farklı renk trendleri ile bir arada kullanmak da halen revaçta olan bir kombinasyon türü. Bu tonlar mekanları olduğundan daha geniş ve ferah gösterirken, aynı zamanda her türlü mobilya ile uyum sağlıyor.