Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Örnek daireler görücüye çıktı – Tema İstanbul

Türkiye’nin en büyük özel sektör gayrimenkul projesi Tema İstanbul’un örnek daireleri, düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ve Tema İstanbul Genel Müdürü Mesut Arslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, Tema İstanbul yönetimi de hazır bulundu.

TEMA İSTANBUL ÖRNEK DAİRELERİ, SATIŞ OFİSİNİN BİRİNCİ KATINDA
Farklı tip ve büyüklüklerde toplam 3.614 adet konutun yer aldığı Tema İstanbul konut bölgesinde örnek daireler, satış ofisinin birinci katında oluşturuldu. Tema İstanbul örnek daireleri, konut bölgesindeki D.1, F ve A tipi konutları temsilen 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere üç farklı büyüklükte hazırlandı. D.1 tipi 1+1 örnek daire, 72,76 metrekare büyüklüğünde tasarlandı. F tipi 2+1 örnek daire, 121,86 metrekare, A tipi 3+1 örnek daire ise 151,18 metrekare büyüklükleri ile satış ofisi içinde yerlerini aldılar.

HER DAİREYE ÖZEL KONSEPT İLE FARKLI ZEVK VE TARZLARA HİTAP EDİLDİ
Dekorasyonunda Gönye Mimarlık ile çalışılan Tema İstanbul örnek dairelerinde, ankastreler ile birlikte yerli ve yabancı birinci sınıf ürünler kullanıldı. Başta ahşap mobilyalar olmak üzere kullanılan birçok ürün, Tema İstanbul için özel olarak üretildi. Tasarımlarda; efektif kullanım ile estetiğin mükemmel birleşimleri ile farklı konseptler yaratıldı. Tema İstanbul’un her örnek dairesinde uygulanan bu özel konseptlerle, farklı zevk ve tarzlara da hitap edildi. 1+1 örnek dairenin tasarımında “dinamizm, heyecan ve modern” konsepti etkili olurken, 2+1’de ise “provence, klasik” yaklaşımın izdüşümü hakim oldu. 3+1 örnek daire ise “modern, güçlü ve oturaklı” bir çizgi ile dekore edildi.

YÜZDE 1 KDV AVANTAJLI KONUT FİLOSUNUN AMİRAL GEMİSİ; TEMA İSTANBUL
Gayrimenkul sektöründe 2013 yılı başında yürürlüğe giren yüzde 18 KDV oranına karşın, Tema İstanbul gibi yasa değişikliği öncesinde ruhsat alınan yüzde 1 KDV’li projelerin varlığı pazarı domine etmişti. 2014 yılında ise azalan yüzde 1’lik KDV avantajlı projeler içinde Tema İstanbul, en önemli ve hacimli proje olarak öne çıkıyor. Tema İstanbul konutları, seçkin özellikleri ve yarattığı fırsatların yanı sıra 2014 yılının tamamında yüzde 1 KDV avantajı sunabilecek.

YAPIM AŞMASINDA YÜZDE 40 DEĞER KAZANMASI BEKLENİYOR
Karma projenin diğer fonksiyonlarının da hayata geçmesiyle ortaya çıkacak yüksek değerin müşterilere sunulduğu Tema İstanbul konutları, devam eden lansman avantajları ile hızla ilerleyen inşaat aşamasında da güçlü satış grafiğini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Tema İstanbul’da 3.547 TL’lik ortalama metrekare fiyatının, projenin henüz yapım aşamasında dahi, yüzde 40 ve üzerinde bir oranda değer kazanması bekleniyor. Vaat ettiği önemli değer artışlarıyla cazip bir yatırım olarak öne çıkan Tema İstanbul konutları, eşsiz yaşam olanakları ile de tercihleri değiştiriyor. Tema İstanbul’da, yatırım için gelen ancak projenin özelliklerinden etkilenerek yaşam için konut alanların sayısı da çok yüksek.