Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Özel tasarımla üst düzey güvenlik

Stildoor’un kuruluşundan ve taşıdığı vizyondan bahsedebilir misiniz?
▶ Stildoor, 1987 yılında 250 m2 lik bir atölyede kuruldu. 1994 yılında 500 m2’lik yeni atölyemize taşındık ve ilk mağazamızı Kızıltoprak’ta açtık. 2005 yılında ise 4 bin m2 lik bir alanda üretim yapmaya başladık. İlk mağazamızı Sahrayıcedid’e taşıyıp ikinci mağazamızı 2012 yılında Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda açtık. Kuruluş amacımız, yaşam mekânlarını daha güvenilir ve daha güzel hale getirmekti.
O günden bu yana, üretim ve hizmet felsefemizden ödün vermeden çalışmaya devam ediyoruz. Gelecek için öngörümüzün altında da yine bu felsefe yatıyor: Gün geçtikçe kalabalıklaşan şehirlerde yaşayanlara en üst düzey güvenliği, projeye ve kişiye özel tasarımlarla sunmak.
Markanızın birçok Kalite Belgesi bulunuyor. Kalite Belgeleri’ne oldukça önem veriyorsunuz. Kalite Belgeleri’nin firmanıza nasıl katkıları var?
▶ Aldığımız Kalite Belgeleri bizim için olduğu kadar müşterilerimiz için de oldukça önemli. Çünkü bu belgeler, yaptığımız Ar-Ge çalışmalarının ve üretim felsefemizin geçerliliğini onaylıyorlar. En genelden özele gidecek olursak;  ürünlerimizin Avrupa Birliği’nin yayınlamış olduğu yeni yaklaşım direktifleri ve ilgili EN standartlarına uygun olduğunu gösteren CE Belgesi’ne sahibiz.  Bir diğer belgemiz, müşterilerimize sözümüz olan kalitenin sürekliliğini ortaya koyan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi. Bunların yanı sıra kalitemizi, Türk Standartları Enstitüsü’nün verdiği TS:12655 Çelik Kapılarda Türkiye Standartlarına Uygunluk Belgesi ile de onaylatmış durumdayız.
Ürün gamınızdan bahsedebilir misiniz? Hangi segmentlere hitap ediyorsunuz?
▶ Ürünlerimizi üç temel gruba ayırabiliriz: Daire kapıları, villa – apartman kapıları ve özel çözümler. Klasik Seri, Prestij Seri ve Modern Seri’den oluşan daire kapıları en standart ürünlerimizi oluşturuyor. Villa ve apartman kapılarında, projenin teknik ve estetik kıstasları doğrultusunda çözümler sunuyoruz. Özel çözümlerimiz ise bina girişlerine yönelik özel ürünlerden oluşuyor. Asansör söveleri, ayna uygulamaları, duvar kaplamaları, posta kutuları ve yangın kapıları bu kategoriye giriyor. Elbette bu ürün gruplarının hitap ettiği kitle ise istenen ürüne göre ufak farklılıklar gösterebiliyor. Ancak A, B ve C1 sosyoekonomik gruplarında olan, hem güvenliği hem de estetiği aynı anda talep eden kişilerin müşteri segmentlerimizde yer aldıklarını söyleyebiliriz.
Stildoor’u kapı sektöründe ayıran özellikler nelerdir? Neden Stildoor ürünlerini tercih etmeliyiz?
▶ Bizi rakiplerimizden ayıran temel özellik; üretimde kullandığımız ileri teknoloji, yüksek kaliteli malzemeler ve standartları aşan satış sonrası destektir. Kapılarımızda patentine sahip olduğumuz Çift Emniyet Kancası’nın yanı sıra, ısı ve ses yalıtımına dair özel tedbirlerde bulunuyor. Kapı içinde kullandığımız çelik kalınlığından, özel menteşelere kadar pek çok avantajı aynı anda ortaya koyuyoruz.  Bunun yanı sıra, işin bir de estetik boyutu var: Biz butik üretim ile müşterilerimizin hayallerindeki kapıları üretebiliyoruz. Üstelik sadece kapının tasarımında değil, aksesuarlarda da geniş bir yelpazede seçenekler sunuyoruz.

Referans projelerinizden bahsedebilir misiniz? Yer alacağınız projeleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?
[kutusol=4033]▶ Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz binlerce proje var. Marmara Royal Projesi, Saklıhan Konakları, Acarkent Villaları, Mutlu Konakları, Sevgili Residence’ı örnek olarak sayabiliriz. Yer alacağımız projeleri seçerken yapılan projenin kalitesine, inşaat firmasının güvenilir olmasına ve çalışma sistemlerine bakıyoruz. Ürünlerimiz daha çok butik projelere uygun olduğu için, seçim yaparken bu kıstası da göz önüne alıyoruz.

2014 yılı hedefleriniz nelerdir? Kapı sektörüne ilişkin öngörüleriniz nelerdir?
▶ İnşaat sektörünü bu seneki büyümesine baktığımızda, önümüzdeki yıl bu alanda gelişmenin yüzde 5 ile 10 arasında olacağını varsayabiliriz. Yapılacak olumlu yatırımlarla birlikte inşaat sektörünün de Türkiye’nin büyüme trendine uygun ilerleyeceği söylenebilir.  Ayrıca Türkiye’nin özellikle Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki inşaat çalışmalarında aldığı aktif rol bizi umutlandırıyor. Bununla birlikte, 2014 yılında Ortadoğu ve Avrupa’ya yönelik ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz.  Yerelde de büyük konut projelerinde yer almayı planlıyoruz. Kentsel dönüşüm projesiyle birlikte 2014 yılında adımızı birçok büyük projede duyurmak da öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.