Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Titanyum çinko yüzey alternatifleri

DOĞAL PATİNA, DOĞAL DOKU VE RENKLER
Projelerinizde, VMZINC’i tercih etmenizin birçok nedeni olabilir: korozyona karşı direnci, dayanıklılığı, uzun ömrü (100 yıl), bakım gerektirmemesi… VMZINC ayrıca, esnekliği, kolay işlenebilir bir metal olması, çök yönlü uyumu ile bütünleşen zarafeti sayesinde, farklı coğrafyalarda çok çeşitli mimari projelerde aranılan, esin veren, yaratıcı mimari malzemedir. Renove (yenileme) veya yeni inşaat yapılarının kaplama projelerinde, tasarım isteklerini karşılayan birçok orijinal yüzey alternatifi sunar. Tüm patinalı yüzeyler; en homojen sonuçları sağlayan, en doğal ve en sağlıklı yöntem olan “fosfatlama” metodu ile VMZINC fabrikalarında elde edilmektedir.

VMZ QUARTZ-ZINC®
FÜME GRİ PATİNA

QUARTZ-ZINC® yüzeyin renk tonu baştan itibaren, doğal çinkonun yıllar sonra ulaşacağı tona en yakındır ve bu tonunu daima korur. Böylece, uygulama sonrasında levhalar arasında bölgesel farklar ortadan kalkar, zaman içinde değişmeyen, tamamen homojen bir görsellik yakalanır. Oluşabilecek küçük çizikler, doğal patina sayesinde kısa zamanda kaybolacaktır. QUARTZ-ZINC® kadifemsi dokusu, %100 doğal görünümü ile diğer tüm yapı malzemeleriyle eşsiz bir uyum sağlar.
VMZ ANTHRA-ZINC®
ANTRASİT SİYAH PATİNA

QUARTZ-ZINC’e uygulanan benzer bir işlemle, antrasit kristal yapıda kadifemsi, mat siyah bir yüzey elde edilir. Bu bir lak veya boya uygulaması değildir, çok uzun yıllar kendini koruyan doğal siyah patinadır. 1980’li yıllarda, arduaz taşı ile ortak kullanımındaki artan talepleri karşılamak için tasarlanmıştır. Bu anlamda, dünya üzerinde üretilen fabrika çıkışlı ilk patinalı çinkodur. Bugün, bir benzeri olmayan mat siyah görünümü, malzemeye kadifemsi bir tarz katan, gözle görülebilir taneli dokusu ile ANTHRA-ZINC® dünyadaki tüm mimarlar tarafından beğenilmektedir. İsmi kömür renginden (charcoal) gelir; ahşap, kiremit, cam, doğaltaş gibi doğal malzemeler ile mükemmel bir uyum sergiler. Mimari özelliği yüksek binalarda tercih nedenidir.