Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Viko İso İnovasyon Büyük Ödülüne layık görüldü

İstanbul Sanayi Odası’nın, inovasyonu kurum kültürü haline getirmiş, katma değeri yüksek, inovatif ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir iş yapış tarzını geliştiren, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneği şirketlere yönelik olarak hayata geçirdiği ödül sürecinde VİKO, İSO İnovasyon Büyük Ödülü’ne layık görülen kuruluş oldu. 

“AMACIMIZ İNOVASYONU VİKO DNA’SINA YERLEŞTİRMEK”
Ödülü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan alan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın “İçinde bulunduğumuz çağ, rekabet koşullarını hızla değiştirmeye devam ediyor. İnovasyon ise bu rekabetçi ortamda avantaj sağlama, fark yaratma ve yeni değerler üretme adına her geçen gün önem kazanan bir kavram. 2010 yılından bu yana, faydaları ölçülebilen değerler üretmek ve rekabet avantajı sağlamak amacıyla INNOVİKO projesini yürütmekteyiz. Amacımız çalışanlarımızca inovasyonun anlaşılması, inovatif fikirlerin üretilmesi ve tartışılması ve böylelikle yenilikçiliğimizin sürdürülebilirliği için inovasyonun bir kurum kültürü olarak VİKO DNA’sına yerleşmesiydi. Geçtiğimiz aylarda layık görüldüğümüz PERYÖN ‘Yenilikçilik ve İnovasyon Kültürü Yaratma Başarı Ödülü’nün ardından, bu akşam yine VİKO’ya sunulan İSO İnovasyon Büyük Ödülü bizler için büyük gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Ancak asıl önemli olan, inovasyonu kuruluş DNA’mıza yerleştirmek adına ne kadar doğru bir yolda olduğumuzdur.” dedi.