Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yüksek performanslı elastik su yalıtım malzemesi

Su yalıtımı uygulaması özellikle nemli koşullarda daha zordur ve teknik açıdan güçlü malzemeler gerektirir. Hibrid polimer esaslı Rem Hp Folie; nemli yüzeylere dahi uygulanabilen, yüksek performanslı bir su yalıtım malzemesidir. Mineral esaslı, beton, sıva, şap, metal ve ahşap yüzeylerin suya karşı yalıtımlarında etkindir.

Rem Hp Folie güneş ışınlarına açık olan, gezilmeyen teraslarda, dere oluklarında, baca dibi kenarlarında kullanılabilir.
UV  ve endüstriyel gazlara karşı dayanıklı olan ürün, esnek yapısı ile yüksek çatlak örtme özelliğine sahiptir. Çözücü içermez ve çevre dostudur. Yüksek aderans sağlayan Rem Hp Folie astar gerektirmez,  kolay ve hızlı uygulanır.

Uygulanacak yüzeyler temiz, yağdan, kirden ve tozdan arındırılmış olmalıdır.  Yüzeyde bulunan çukur ve boşluklar, Remcon Fix, Spachtel N gibi tamir harçları ile düzeltilmelidir. Hazırlığı tamamlanan yüzeylere Rem Hp Folie kısa tüylü rulo ve fırça ile yüzeye iyice yedirilerek sürülür. Malzeme tüm yüzeylere eşit gelecek şekilde uygulanmalıdır. Hafif nemli yüzeylere direkt uygulanabilir.

Kuruma işlemi düşük sıcaklık ve yüksek nemde yavaşlar, yüksek sıcaklık ve düşük nemde ise hızlanır. Kullanılan aletler malzeme henüz yaş iken sabunlu su ile kuruduktan sonra PU tiner ile temizlenir.

Rem Hp Folie, taşıdığı üstün özellikler sayesinde su yalıtımda etkin çözüm sağlayan bir malzemedir.