Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Zorlu hava şartlarına dayanıklı kimyasal su yalıtım sistemleri

Toprak altı temel ve perde su yalıtımında; kar, buzlanma, yağmur, dolu gibi yağışlı havalarda dahi kullanım imkanı ve kolaylığı sağlayan tek ürün olma özelliği taşıyan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri mega projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

Kış aylarında yaşanan zorlu hava şartlarında uygulanabilme özelliğiyle zamandan maksimum tasarruf sağlayan, betona derinlemesine işleyerek, beton içerisinde kimyasal tepkimeler sonrası oluşturduğu nano minerallar ile ömrü boyunca betonu geçirimsiz hale getiren HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri, beton dökülebilen her türlü hava şartında uygulanılırlığı ile profesyonellerinin vazgeçilmezi oldu.

Kurulduğundan bu yana sektörde ilklere imza atan ve bu yıl 25.yılını kutlayan İnterfiks Yapı Kimyasalları A.Ş.; kimyasal su yalıtımı konusunda dünya çapında gerçekleştirdiği dev projelerden aldığı olumlu geri dönüşlerle dikkatleri üzerine topluyor.

HYFIX, projesi ünlü İngiliz mimar Sir Norman Foster tarafından çizilen, Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapımına 2006 yılında başlanan ve dünyanın en büyük çadırı olma niteliğine sahip olan Khan Shatyr – Han Çadır’ının su izolasyonunda gösterdiği büyük performans ile gücünü kanıtlıyor.

Yaz, kış sıcaklık farkının 70-80 dereceleri bulduğu, dünyanın en soğuk ikinci başkenti olan Astana’da bataklık bir arazi üzerine kurulan ve dünyanın en yüksek dördüncü çelik yapısı olma özelliğini taşıyan Han Çadırı, hizmete açıldığından bu yana izolasyon konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayarak HYFIX’in gücünü bir kez daha ispatlıyor.

Projenin 60bin metrekarelik temel alanında ve direk halatlarının bağlandığı 40 bin metrekarelik perde alanında zorlu hava şartlarında uygulanan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri, eksiz olma özelliği, yırtılmazlığı ve kırılmazlığı ile korozyona karşı da en etkin ve en garantili çözümü sunuyor.

Kuru serpme yöntemi ile geçirimsizlik sağlayan ilk toprak altı su yalıtım sistemi olan HYFIX, Türkiye’de de zorlu hava şartları yaşanan bölgelerimizde yalıtıma önem veren, çevreye saygılı birçok projenin çözüm ortağı olmaya ve diğer klasik yalıtım uygulamalarına göre çok daha büyük avantajlar sağlamaya devam ediyor.