Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapı sektörünün dünya markası Mapei, 37.Yapı Fuarında sektör profesyonelleriyle buluşuyor

1.400’den fazla ürünü ile dünyada 55.000’den fazla müşterisine hizmet veriyor oluşunun yanı sıra, Wallmerk hisselerinin yüzü 100’ünü satın alarak 5 ayrı kıtada, 31 ülkede 63 tesise sahip olan Mapei’nin İtalya dışında boya üretimi yaptığı tek tesis Türkiye Wallmerk Yapı Kimyasalları firması oldu. Bu önemli nedenle 2014 yılı itibariyle ürün grubunu da zenginleştirerek Türkiye yapı kimyasalları sektöründe büyüme hedefleyen Mapei, dünyaca tercih edilen ürünlerini 37. Yapı Fuarı’nda müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Dış ve iç cephe boyaları, kaplama malzemeleri, sürme esaslı su yalıtım malzemeleri gibi birçok ürün grubunun sergileneceği Mapei standında, özellikle öne çıkacak ürünler; tüm yüzeylerde su yalıtımı için tercih edilen, mühendislik yapılarını korumak amaçlı tasarlanan aynı zamanda Mapei’nin dünyada en çok satan su yalıtım sistemi çimento esaslı elastik “Membran Sistemi” ve kendiliğinden yayılan hızlı priz alan çimento esaslı zemin kaplama sistemi “Ultratop Sistem”.

Mapei Group Uluslararasılaşma ve İş Geliştirme Yöneticisi Veronica Squinzi, bizzat katılarak yakından takip edeceği 37. Yapı Fuarı’na ilişkin değerlendirmesinde “Mapei olarak uluslararasılaşma stratejimiz gereği Türkiye pazarına girmeyi planlarken, yerel müşterilerimize daha yakın olmayı ve AR-GE merkezlerimiz sayesinde ulaştığımız üstün kalitemizin devamlılığını sağlamayı hedefledik. Mapei’nin İtalya dışında boya üretimi yaptığı tek tesis, Türkiye’deki Wallmerk üretim tesisleri, bu nedenle Türkiye pazarında özellikle boya grubu ürünlerimizle bayi ağımızı genişletmeyi amaçlıyoruz. Türk yapı sektörüne bakıldığında pek çok konut yapıları, konut dışı yapılar ve altyapı proje yatırımlarının öngörüldüğünü ve uygulandığını görüyoruz.
Bununla beraber Türk müteahhitler sektörde dünyanın en aktif firmaları arasında bulunmakta. Tüm bu verilere dayanarak Mapei olarak hedefimiz, ileri seviyede teknolojik ürünlerimiz ve çevreye olan daimi duyarlılığımız sayesinde Türkiye inşaat endüstrisinde pazar payımızı arttırarak büyüme kaydetmek. Yapı fuarı kapsamında, bölgedeki önemli yatırımcılarla bir araya gelmek, sektördeki yeni projeleri takip etmek ve trendleri yakından izlemek adına fuara katılımın önemli faydalar sağlayacağı düşüncesindeyim” dedi.