Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Stadyum projeleri için güvenilir bağlantı elemanları: EJOT

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte inşaat yapıları da git gide daha karmaşık bir hal almaya başladı. Dizayn olarak çok zor olan projeler kolaylıkla yapılmaya başlandı ve hayal gücü ile birleşerek mükemmel görsel yapılara döndü.

Spor kompleksleri de bu gelişimle birlikte eski görünümlerinden sıyrılıp tasarım harikası projeler olmaya başladı. Bu projelerde kullanılan malzemeler de tasarım kadar önemli bir hal aldı. Hayal gücü ile böyle farklı tasarımlar yapmak için sistem içinde kullanılan bağlantı elemanlarının taşıma kapasiteleri ve dayanıklılığı oldukça önemli. Ejot, gelişen teknolojiye ayak uydurarak bağlantı elemanlarını bu tür yapılara uygun hale getirdi. İnovasyonlarla her zaman yeni ürünler geliştiren Ejot, stadyum yapılarında da tercih ediliyor.

Spor kompleksi veya stadyum tarzında projelerin çatı ve cephelerinde kullanılacak bağlantı elemanları için Ejot, JT3 serisi vidaları geliştirdi. Bu tür yapılar açık alanlara yapıldığından yüksek rüzgar kuvvetlerine maruz kalıyorlar. Yapılan hesaplamalar sonucunda görülüyor ki; bu yapılarda kullanılacak bağlantı elemanlarının yüksek mukavemet değerlerine sahip olması gerekiyor. Uluslararası ETA belgesine sahip olan Ejot JT3 serisi vidalar bağlantı detaylarına göre taşıyabileceği yük değerlerini kolaylıkla sağlıyor. Güvenilir bağlantı sunmayı kendine görev bilen Ejot, üretim aşamasında bağlantı elemanlarını sürekli kalite kontrolden geçirerek yüksek kaliteli elemanlar sunuyor. Bu yüksek standart  üretim sayesinde bağlantı elemanından kaynaklı meydana gelebilecek hasarlar ortadan kaldırılmış oluyor.

Ejot JT3 serisi vidalar ayrıca uzun yıllar paslanmayacak şekilde A2 (304 kalite) paslanmazdan üretiliyor. Özel bir üretim yönetimi ile matkap ucu kısmı sertleştirilen ve 12-13 mm çeliği bile delebilecek bir yapı kazandırılan tasarım harikası bu seri hava şartlarına maruz kalsa bile korozyona maruz kalmıyor.

Spor kompleksi gibi yapılarda korozyondan dolayı meydana gelebilecek kazalar geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olabiliyor. Günümüzde bağlantı elemanlarından ve dizayn hatalarından kaynaklı çok fazla uçan çatı haberleri duyuluyor. Bunların sebepleri araştırıldığında karşımıza, korozyon ve dizayn yüklerinin yanlış hesaplanmasından kaynaklanan   hatalar çıkıyor. Bunlara bağlantı elemanlarının da kalitesizliği eklendiğinde ortaya çok kötü sonuçlar çıkıyor.