Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksinde “Panelsan” çatı ve cephe panelleri kullanılacak

İtalyan İTALFER firması tarafından yapılan ve kapsamı itibariyle Ankara’nın en büyük projeleri arasında yer alan Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksinde 7.5 cm kalınlığında 40 bin m² Taşyünü Çatı Paneli, 16 bin m² Taşyünü Cephe Paneli kullanılacak ve detay projelerinin hazırlanmasının yanı sıra montaj aşamaları da yine Panelsan tarafından gerçekleştirilecek.

Yüksek Hızlı Tren setlerinin servis ve ana bakımlarının yapılacağı bina ve tesisleri içeren yaklaşık 56 bin m² kapalı alanlı, tanılama – muayene ve onarım işlemlerine ait tüm mekanik ekipmanların satın alımı ve montaj işleri ile 290 bin m² alana oturan projenin tutarı 153 milyon 640 bin avro olarak belirlenirken, işin gerçekleştirilme süresi ise 900 iş günü olarak öngörülüyor.

PANELSAN’IN GİZLİ VİDALI ÇATI PANELİ ÇATIPAN GAR KOMPLEKSİNDE YER ALACAK
Çatı ve cephelerde vida görüntüsü ve vidanın getirdiği sorunları ortadan kaldırırken, ısı, su, ses ve yangın izolasyonu sağlayan Çatıpan ve Cephepan, Panelsan kalitesi ve güvencesiyle gar kompleksinde kullanılacak ürünler.
Panel Pazarlama Müdürü Gülay Tütün Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesine ilişkin; 2004 yılından bu yana “Mineral yün yalıtımlı ve EPS yalıtımlı çatı ve cephe panelleri üretimimizle sektörün en önemli üreticileri arasında yer almaktayız. Son olarak 2013 yılında yaptığımız yeni yatırımla ürün yelpazemize poliüretan yalıtımlı çatı ve cephe panellerini de ekleyerek sürekli gelişen yapı sektörü ihtiyaçlarına cevap vermeyi sürdürüyoruz. Panelsan olarak sektörde güvenilir bir marka oluşumuz ve yüksek kalitemizle böylesine önemli projelerde tercih ediliyor olmamız bizler için gurur verici” dedi.