Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Işık geçiren dekoratif paneller

kibrID material’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Yunanistan’ın önde gelen yapı malzemesi firması S-Plasticon tarafından üretilen IMAZ serisi, hazır kapsüllenmiş malzemeler içeren reçine panel serileriyle mimarların ve iç mimarların tasarımlarına esnek, yaratıcı ve fonksiyonel çözüm önerileri sunuyor.
Reçine içine sıkıştırılmış malzeme alternatiflerinde büyük çeşitlilik sunan IMAZ serisi, ara katmanlarındaki malzeme türlerine göre çeşitlenen Organic, Fabric, Prints ve Industrial gibi farklı konseptlerdeki koleksiyonları bünyesinde barındırıyor.

Organic koleksiyonu bambu, yaprak ve dal formları gibi doğal ve organik desen seçenekleri sunarken, Fabric koleksiyonu tekstil temasını farklı renk ve doku alternatifleriyle panellere taşıyor. Prints koleksiyonu herhangi bir imajı, fotoğrafı, baskıyı ya da çizimi termoplastik reçine ya da cam içine hapsediyor. Industrial ise ilhamını alüminyum, bakır, plastik, kağıt ve geri dönüşümlü cam gibi endüstriyel ürünlerden alıyor. Renk, derinlik, ölçek, yüzey kaplaması ve reçine alternatifleriyle kullanıcıya kendi özel kombinasyonlarını yaratma imkânı tanıyan IMAZ serisi panellerin yüzey kaplamaları perdah, buzlama ve kumdan yapılıyor; ayrıca, her bir panelin ön ve arka yüzeyleri için farklı kaplamalar uygulanabiliyor.

DAYANIKLI VE GERİ DÖNÜŞÜMLÜ
Şık tasarımı ve estetik duruşunun yanı sıra IMAZ, dayanıklılığı ve yenilenebilir olmasıyla da uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Geri dönüşümlü özelliğiyle sürdürülebilir nitelikteki IMAZ serisi paneller, kullanıcısının tercihine göre üretim fabrikalarında yeniden tasarlanıp yenilenebiliyor. 
Standart boyutu 1000×2980 mm olan IMAZ serisi paneller isteğe bağlı olarak 1220×2440 mm, 1220×2980 mm ve 2000×3000 mm ölçülerde de üretilebiliyor.

Ahşap kesme makineleri kullanılarak kesilen, özel yapışkanlarla yapıştırılan IMAZ serisi panellerin temizliği de oldukça kolay. Yumuşak bir sünger yardımıyla, sabun veya hafif asidik, nötr veya bazik deterjan içeren ılık suyla kolayca temizlenebilen paneller, ardından temiz suyla durulanarak kullanılabiliyor.