Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Leed sertifikalı 42 Maslak projesinin yİstanbul’un en gözde merkezlerinden Maslak’ta kurulan 42 Maslak projesi, 42’şer katlı iki kuleden oluşuyor. Karma bir fonksiyona sahip yapının cephesi ve sürme kapı sistemleri ise Schüco tarafından bu projeye özel tasarlandı.üzü Schüco

42 Maslak projesi, İstanbul’un en önemli bölgelerinden Maslak’ta yükseliyor. İçinde rezidans, ofis, otel, alışveriş ve yaşam merkezi barındıran, 42’şer katlı iki kuleden oluşan proje, fonksiyonel bir yapı özelliği gösteriyor. Seçkin projelere kaliteyi, estetik ile bir arada sunan Schüco ise sistem çözümleri ile bu yapıyı çok daha özel ve değerli bir hâle getiriyor.

Ticari gayrimenkul segmentinde LEED Platin sertifikasına hak kazanan Maslak 42’nin cephesinde, projeye özel tasarlanmış olan Schüco panel sistem kullanıldı. İçten bakıldığında sabit panel cephelerde toplam 100 mm ve 110 mm ön görünüşüne ve 150 mm derinliğe sahip düşey ve yatay hatlar belirgin. Dıştan bakıldığında ise mimari tasarım uyarınca yer yer 100 mm lik ön görünüme sahip görsel amaçlı kapaklar kullanıldı, yer yer ise cam cama görünüm sağlandı. Panel sistemde ısı yalıtımı, poliamid bariyerler vasıtasıyla sağlandı, cam ana çerçeveye strüktürel silikon uygulaması ise monte edildi. Cephede, aluminyum kompozit spandrel bölgeler bulunuyor.

Yapının şıklığı, cepheye entegre edilen ve aynı zamanda doğal havalandırma imkanı veren Schüco AWS 102 SK kanatlar ile tamamlandı. Schüco ASS 50 sürme sistemi ile giriş çıkışı sağlanan balkona ait boşluklar ve parapetler de yine cephe paneli içerisinde çözüldü.