Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yalnızca 6 seçkin aile için: Yalı Yeşilköy

Bezmen ailesinden satın alınan eski Fuat Bezmen Yalısı’nın arazisinde hayata geçirilen projenin hepsi tamamlandı. Anahtar teslim olarak satışa çıkan projenin yüzde 50’si için anlaşma sağlandığını ifade eden Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, arazinin bir yıl önce satın alınmasının ardından projenin çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Ahmet Fırat, asırlık Yeşilköy’ün modern yalısı olarak gördükleri proje için, “Yalı Yeşilköy, Türkiye’nin önde gelen ödüllü mimarlık ofislerinden CM Mimarlık ve Shape Mimarlık tarafından butik bir yaklaşımla tasarlandı. Yalı Yeşilköy, 2 bahçe dubleks, 2 çatı dubleks ve ara kat iki daire olmak üzere toplam sadece 6 daireden oluşuyor.
Binada dubleks şeklindeki 4+2 daireler 255 metrekare, 3+1 daireler ise 155 metrekare olarak tasarlandı.” dedi. Metrekare fiyatları 15 bin eurodan başlayan projenin önünde yer alan havuz alanıyla daire sahipleri deniz kenarında havuza girme keyfini yakalayabiliyor, yılın her ayı Yeşilköy’ün ve Yeşilköylü olmanın tadını çıkarabiliyor.

Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, uzun zamandır yer aldıkları inşaat sektöründe “Yalı Yeşilköy” ile çok seçkin bir müşteri kitlesine hitap ettiklerini belirterek “Gerek lokasyonu gerek kalitesi ile bize göre konutun ‘elmas’ını ürettik” dedi. Bölgenin dokusuna uygun olmaya dikkat ettiklerini kaydeden Fırat, “Sadece 6 seçkin ailenin yaşayacağı Yalı Yeşilköy’de, eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve konforun yer aldığı bir proje üretmek istedik. İç tasarımından bahçe peyzajına kadar alanının liderleri ile çalıştık” dedi.

Akıllı ev sistemleriyle donatılan, kullanıcısına A++ yaşam vaadi sunan projede, NBA tarafından tüm zamanların en iyi basketbolcusu seçilen efsanevi basketbolcu Michael Jordan’ın mutfağını da süsleyen markalar yer alıyor.