Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Asansör beklemek tarihe karışıyor

Teknolojisini her geçen gün geliştirmeye devam eden HMF Hyundai Asansör, rezidans, iş merkezleri, plazalar gibi yüksek katlı yapılardaki yoğunluğa çözüm sunan ”Double Deck” asansörlerini satışa sunuyor. Aynı asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki asansör kabininden oluşan “Double Deck (çift katlı kabin)” asansörler, yüksek katlı binalarda yoğunluktan kaynaklanan bekleme sorununa çözüm oluyor.

DOUBLE DECK SİSTEMI NASIL ÇALIŞIYOR?
iF Design ödüllü “HELIAS” sistemi yardımıyla yolcu trafiğini en iyi şekilde yöneterek kullanıcıların gideceği katlara daha hızlı ulaşmasını sağlayan Double Deck asansörler, aynı asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki kabinin birlikte hareket etmesi prensibiyle çalışıyor. İki ayrı kata aynı anda hizmet vererek hem binanın taşıma kapasitesi artırılıyor hem de bekleme ve yolculuk süreleri minimum düzeye indirilmiş oluyor.

BİNA TAŞIMA KAPASİTESİNİ 1.8 KAT ARTIRIYOR
HMF Hyundai Asansör Genel Müdürü Hakan Ek; Double Deck asansörler’in Türkiye’deki yüksek binalarda yaşanan yoğunluğa çözüm olacağını belirtirken şu açıklamalarda bulundu: “HMF Hyundai Asansör olarak Türkiye’de Double Deck asansörlerin satışına başlayacağız. Daha önce Güney Kore’deki LG U Plus binasında Hyundai’nin Double Deck asansörleri kullanıldı. Türkiye’de yüksek katlı binalarda bekleme süreleri sıkıntı yaratıyor. İki kabinli bu sistem sayesinde bekleme sürelerini azaltarak hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de enerji verimliliğini maksimuma çıkartıyoruz. Bina taşıma kapasitelerini 1.8 kata kadar artırıyoruz’’ 

Double Deck Asansör’lerin binanın yapısına veya trafiğine uygun çeşitli modelleri bulunurken, aerodinamik kapsülü sayesinde kabin içi titreşim, gürültü gibi etkenler en aza indirildiğinden, konforlu bir ulaşım sağlıyor.