Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Banyolarda tarihi atmosfer

Suyun ve temizliğin genetik kodlarımızda önemli bir yeri olduğu tartışılmaz. Osmanlı ya da Türk denince ilk akla gelenlerdendir Türk hamamı. Geçmişi Romalılara kadar uzanan hamamlar, Türklerin İslamiyet’i kabul etmeleri ve İslam dininin temizliğe, suya, arınmaya verdiği önemle birlikte, kültürümüzde önemli bir yer edinir kendine. Temizliğin ve hamamların tarihimizdeki bu öneminden ilham alınarak banyolar için tasarlanan Penta History- Antik serisi bugünün ve tarihin izlerini çağdaş yaşam alanları yaratmak için göz alıcı bir zarafetle yansıtıyor. İnce ve zarif işçilikle oluşturulan şık tasarımı klasik değerlere ve tarihe bağlılığın altını çiziyor.

“Banyo gereçleri” alanında 2001 yılından bugüne uzmanlaşan, özgün tasarım ve fonksiyonel ürün anlayışıyla farklılığını ortaya koyan Penta Yönetim Kurulu Başkanı Salih Aydın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Özellikle kadınların modern tasarım algısı minimal çizgilerden ziyade; tarihle, diğer ünitelerle  bütünleşmiş, hikâyesi olan mekanlara, konseptlere bir yönelişi var. Bu yönelim üzerine Penta History-Antik serimizle banyolara tarihin kokusunu getirmeye çalıştık” dedi.

Penta’nın ilgi gören Penta History-Antik serisi otantik görünümüyle banyolarda güngörmüşlüğü ve yılların eskitemediği zarafeti yansıtıyor.