Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bahadır Kul: Yapılarımızla duygulara yön veriyoruz

[kutusag=4151]Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton, mimar Bahadır Kul’u İzmir’deki “Tasarımın Binbir Yüzü” anlatılar serisinde, sektör temsilcileri ile bir araya getirdi.
İzmir’in son yüz yılına tanıklık etmiş tütün deposunun restorasyonuyla İzmir’e kazandırılan İzmir Mimarlık Merkezi’ndeki kokteyl ile başlayan söyleşide, Mimarlar Odası İzmir Şubesi yönetimi ve üyeleri ile üniversitelerden, kamudan ve özel sektörden seçkin davetli grubu yer aldı.

Kayseri Stadyumu’ndan, Eskişehir Stadyumu’na kadar sayıları 15’i geçen stadyum projeleri ile toplam da 20’ye yakın mega projeye imza atan Bahadır Kul, tasarım yolculuğunu ve tasarımın hikâyesini dinleyicilerle paylaştı.

Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından 2014 yılının teması olarak seçilen “Sağlıklı Kentler, Mutlu Kentler” temasının, AKG Gazbeton’un bu proje için ilham kaynağı olduğu belirtilen etkinlikte, Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; “Ülkemizin usta tasarımcılarıyla bir arada olacağımız bu etkinlikler serisinin ilkinde Bahadır Bey’e tasarım hikâyelerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyor, 2015 yılında da farklı projelerle işbirliğimizi istiyoruz” dedi.

Başta Eskişehir’deki stadyum projesi olmak üzere AKG Gazbeton’la çok sayıda proje yürüttüklerini ve proje süreçlerinde karşılıklı olarak yaratılan verimli ve çözüm odaklı çalışma dinamiğine de  değinen Kul, “AKG Gazbeton ile çalışıyoruz  çünkü gazbeton kolay ve hızlı taşınabiliyor, istenilen forma giriyor, rahat şekil alıyor, yapıya az yük bindiriyor ve iklimlendirme konusunda yapıya önemli katkı sağlıyor” dedi. AKG Gazbeton’un İzmir’de devam edeceği “Tasarımın Binbir Yüzü” etkinlikleri Mimar Aydan Volkan ile devam edecek. 13 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek söyle Aydan Volkan, Türkiye’deki ilk yeşil bina sertifikasına sahip üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi projesinin tasarım yolculuğunu paylaşacak.