Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İMDER, Conex Korea Fuarı’na katıldı

Kore’nin Seul kentinde 24 – 27 Eylül 2014 tarihleri arasında KINTEX fuar alanında İMDER’in kardeş derneği olan “KOCEMA” tarafından organize edilen “Conex Korea 2014” fuarına İMDER Başkanı Halil Tamer Öztoygar ve beraberinde ki 10 üye ile katılım sağladı. Bu yıl 30.000 m² civarında bir alanda gerçekleştirilen ve 4 gün süren CONEX fuarına 250 katılımcı firma ve 35.000 civarında ziyaretçi katıldı.

25 Eylül tarihinde ise 2 gün sürecek uluslararası B2B görüşmeleri gerçekleştirildi.
Bu görüşmelere 5’i Türk olmak üzere 19 ülkeden 50 firma katıldı. İMDER üyelerinin bu organizasyonda toplam 30 B2B görüşmesi gerçekleştirerek iki ülke arasındaki gelişen ticaret hacmine ve gelecekte yapılacak çalışmalara ışık tuttu.

25 Eylül Akşamı tüm uluslararası kurum ve kuruluşların katılım gösterdiği Gala Yemeğinde İMDER Başkanı Halil Tamer Öztoygar Açılış konuşması gerçekleştirmiş ve tüm salona seslenerek İMDER üyelerinin ve Türkiye’nin öneminden bahsetti.