Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Lineadecor şıklığı, Vadistanbul’da

[kutusag=4158]İnşaat sektörünün son yıllarda yakaladığı hızlı ivme sonucunda birçok başarılı projelere imza atıldı. Bunlardan birisi de Artaş, Aydınlı ve Keleşoğlu tarafından hayata geçirilen ‘Vadistanbul-Teras’ oldu. Daire teslimlerinin yapılmakta olduğu projeye olan ilginin artarak devam etmesi ‘Vadistanbul-Teras’ etabının başarısının kanıtı oldu. Arkasında Belgrad ormanları, önünde ise İstanbul boğazından taşınan deniz suyunu bünyesine alarak akmaya devam eden tarihi ‘sadabad’ deresi bulunuyor. Konut sektörünün liderlerinden olan şirketimizin deneyimli kadrosu ile mimari ve iç mimari entegrasyon sağlanan ve tarzı itibariyle doğayla uyumlu görünen ‘Vadistanbul-Teras’ konutlarına girildiğinde, cephedeki renk ve tarzın içte de devam ettiğini görüyorsunuz.

İÇMİMARİ KONSEPT
Mutfak ve banyolar konut satın almayı düşünenlerin beğenisini etkileyen önemli birimler.
O nedenle konutlarımızın konseptini oluştururken, yaşayacak kişilerin içinde kendilerini ‘huzurlu ve güvenli’ hissedecekleri renk, doku ve malzeme ile donatılmış mekanlar yaratma gayreti içinde oluyoruz. Kendi bünyemizde bulunan tasarım ekibimiz müşteri profilimizin zevkine hitap edebilmek için ilk oluşturulan örnek dairelerde onların görüşlerini almaktadır. Bu doğrultuda örnek dairelere son şeklini veriyoruz.
Seçimlerde son trendi yakalamak ana hedefimiz oluyor. Dünya tasarım sektörünün öncü ülkelerinden  İtalya’dan ‘Valentino’ markalı seramik, Belçikadan lamine parke ithal edildi. Ülkemizin bilinen birçok markası da diğer ürün seçimlerinde kullanıldı.

MUTFAKTAKİ TASARIM KRİTERLERİ
Konutlarda mutfağın önemi yadsınamaz. Biz de bu bilinçle ‘en iyi’ mutfağı tasarlamaya önem verdik. Kapakta malzeme, doku ve renklerde doğru seçimleri,ankastre cihazlarla bütünleştirdik. Fonksiyonu ön planda tutarak en uygun mutfak tasarlandı. Tezgah aydınlatmalarında dokunmatik,ince ve zarif aydınlatmalar kullanıldı. Çöp kovaları, çöp ayrıştırmaya olanak verecek şekilde iki gözlü seçildi.

LINEADECOR’U TERCİH ETME NEDENİ
Türkiye’de mutfak sektörünün öncülerinden ilk akla gelen marka ‘Lineadecor’ olduğu için biz de daire sahiplerinin yaşam kalitesini yükseltmek adına en iyiyi seçtik.

Lineadecor’un Axis ve Rivo Entegre modellerinde bize özel renk çalışması yapıldı. Lineadecor tesisattan tasarıma kadar en ince detayları gözardı etmeden A’dan Z’ye hizmet sundu.

Konutların en zor birimi olan mutfak ünitesini kusursuz olarak tamamlayarak başarımıza büyük bir katkıda bulundu.

Lineadecor markasını tüketici olarak kaliteli, şık ve güvenilir buluyorum. Mimar olarak ise; dünya markasıyla yarışan, günümüz modern çizgilerini taşıyan, güçlü bir ‘tasarım’ olduğunu düşünüyorum.

VADİSTANBUL

İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul, Türkiye’nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesi olarak öne çıkıyor. TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen bir yaşam merkezi olacak Vadistanbul’un lokasyonunun, birkaç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan bölgesi haline geleceği belirtiliyor.  1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul doğayla iç içe konumuyla özelleşiyor. İstanbul’a büyük değer kazandıran ve Türk inşaat sektörünü uluslararası arenada temsil eden Vadistanbul’un tüm etaplarının teslimiyle birlikte proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

MİMARİSİNDE İKİ DEV İMZA
İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak. 3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak. Projede 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 750 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, ofis alanları ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın 2015 sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarından oluşuyor.