Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Planlama ve hazırlık süreçlerinde yetkin hizmet: Rheinzınk Türkiye

Ürünlerinizin piyasada yer alan diğer markalara göre avantajları nelerdir?
[kutusol=4160]KUTAY YALÇINDAĞ: Ürünümüz mimari ve teknik açıdan üst düzey bir ürün olduğundan malzemenin kullanımı ile ilgili önceden ciddi bir çalışma süreci gerekiyor. Bu bağlamda bizi rakiplerimizden ayıran en önemli unsurlardan biri, planlama ve hazırlık sürecinde RHEINZINK Türkiye olarak yetkin ve profesyonel çalışanlarımızla tüm hizmetleri verebiliyor olmamız.
Mimar ve mühendis kadromuzla tasarım, analiz, çizim, fiyatlandırma ve kontrol süreçlerini müşterinin avantajı doğrultusunda planlıyoruz. Diğer yandan uygulama sonrası hizmetlerle de müşteri memnuniyetini maksimize etmek temel amaçlarımızdan.

Dünyanın birçok bölgesinde hizmet veriyorsunuz. RHEINZINK Türkiye diğer ülkeler arasından nasıl sıyrılıyor?
Türkiye’deki inşaat sektörünün dinamik yapısı, RHEINZINK Türkiye olarak bizim de diğer ülkeler arasında fark yaratmamıza olanak tanıyor. Türk firmalarının yakın ve uzak ülkelerdeki aktiviteleri bizim için avantajlı durumlar yaratıyor. Diğer bir önemli unsur ise RHEINZINK Türkiye’nin koşullara göre sunabildiği esneklikler. Diğer ülkelere kıyasla mevcut süreçlerde esnekliklere sahip olabilmek, ekonomik büyüklük ve yüksek satış miktarlarını da beraberinde getiriyor.
Yeni ürünlerinizden ve kulanım alanlarından bahseder misiniz?
RHEINZINK-INTERIEUR LINE ürün grubumuz ile artık RHEINZINK malzemesini iç mekan tasarımlarında da kullanmak mümkün. Bu ürün grubunda iki farklı doğal ve patinalı yüzey alternatifi sunuyoruz.

RHEINZINK-PROTECT LINE ürün grubumuz ise özellikle ekstrem iklim koşullarının yaşandığı -tropik bölgelerde, yüksek nem oranının ölçüldüğü yerlerde, deniz tuzu, aşırı sıcaklık, asit  yağmurları gibi dış etkenlere sık rastlanan yerlerde, çöl ikliminin hakim olduğu bölgelerde- yerlerde kullanılmak üzere geliştirildi. Bina görünümlerinin estetiğini kalıcı olarak koruyan bu ürün grubumuzda malzeme görünmez bir koruma tabakası ile donatıldı. Bu ürün grubunda da iki farklı doğal ve patinalı yüzey alternatifi sunuyoruz.

Referanslarınızdan örnekler gösterebilir misiniz?
Son dönem çalışmalarımız arasında Başbakanlık Hizmet Binası, Kars Karayolları Bölge Müdürlüğü, Van Karayolları Bölge Müdürlüğü, Gezi Bosphorus Oteli, Shangri-La Oteli, Başbakanlık Milli Arşiv Binası, Yıldırım Bayezid Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi Camisi, İstanbul Mısır Konsolosluğu, Mersin Marina, Kaş Marina, Murathan Mungan Evi, Eczacıbaşı Ormanada, TFF Riva Tesisleri projelerini sayabiliriz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
RHEINZINK çok az yapı malzemesinin sahip olabileceği derecede olumlu bir ekolojik dengeye sahip. Malzememizin bu üstün ekolojik dengesi DIN ISO 14025, Tip III’e göre Çevresel Ürün Deklarasyonu ile de belgelendi. Ürünlerimiz yüzde 100 oranında geri dönüştürülebilir olup RHEINZINK ürünlerinin üçte biri yeniden değerlenmiş yapı çinkosundan üretiliyor. 1999 yılında yapılan kapsamlı bir değerlendirme sonrasında malzememiz IBU (Yapı ve Çevre Enstitüsü) tarafından çevre dostu bir ürün olarak deklare edildi. Ayrıca RHEINZINK’in kendi isteği ile tarafsız birimler tarafından yapılan kontrolleri sonucu, ISO 14001:2004’e göre ‘Mükemmel Çevre Yönetimi’, ISO 9001:2008’e göre ‘Kalite Yönetimi’ ve ISO 50001:2011’e göre ‘Enerji Yönetimi’ de kanıtlandı.
Gelecek dönem hedefleriniz nelerdir?
RHEINZINK Türkiye olarak iş geliştirmeye çok önem veriyor ve bu konuda enerji harcıyoruz. Müşterilerimizle uzun süreli ilişkilere önem veriyor, iş geliştirme alanında ve proje tasarımı, uygulama ve uygulama sonrası müşteri hizmetleri gibi birçok konuda kendilerine destek olmaya gayret ediyoruz. Daha fazla firmaya ulaşabilmek, çözüm ortaklarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini daha da geliştirmek, daha fazla uygulamacıya doğru uygulama bilgisi vermek her zaman öncelikli hedeflerimiz…

Diğer yandan her yıl belli dönemlerde çatı ustalarına verdiğimiz teorik ve pratik eğitimleri sürdürerek sektörde malzememizi doğru şekilde uygulayacak daha fazla çatı ustasına ulaşmaya devam edeceğiz.

Ayrıca ÇATIDER tarafından birçok üniversitede Mimarlık Fakültesi öğrencileri için düzenlenen eğitimlere de katılımımızı sürdürerek geleceğin mimarlarına malzememizi doğru şekilde tanıtmaya devam ediyor olacağız.