Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Avantec Simplysmart

Schüco, yarattığı AvanTec SimplySmart teknolojisiyle gökyüzü ile aranızdaki perdeleri kaldırmayı öneriyor…

Pencere kanatlarında sağlanan 180° lik genişletilmiş açılma olanağı ve son derece basit kurulumu sayesinde artık gökyüzü ile aranızda herhangi bir engel kalmayacak.
Sezgisel ve aletsiz işleme, esnekleştirilmiş montaj olanakları ile çok daha çarpıcı hâle gelen Schüco AvanTec SimplySmart’ın montajı, köşe yönlendirmeleri ve kilitleme silindirleri sayesinde çok kolay. Köşe parçası, makas veya köşe yönlendirme parçası gibi gizlenmiş, kullanışlı elemanları, pencere kanadına aletsiz bir şekilde monte ediliyor.
Schüco pencere oluğuna, mekanizma açılmadan sadece pencere kanadının köşelerine yerleştirilebilen AvanTec SimplySmart teknolojisi, Schüco’nun yeni entegre klips tekniği ile sağlanıyor. Schüco, montaj tekniğinin yanı sıra montaj sırasını da esnekleştiriyor. Kurulumu çok basit olan bu tasarım, teknik uzmanların işini en kısa süreye indiriyor. Önce köşe parçası veya makas gibi fonksiyonel bileşenler ardından da ispanyolet çubuğu ve kilitleme bileşenleri yapıya uygulanıyor.
Tüm bu özelliklerle birlikte sunduğu çok yönlü işlevselliği akıllı montaj ile birleştiren bu yapı, yepyeni bir mekanizma neslinin temsilciliğini yapıyor. Yana açılır kanatlarda 250 kilograma; çift açılımlı kanatlarda için ise 200 kilograma kadar kanat ağırlıkları bulunuyor.

Modüler mekanizması sayesinde tüm yapıda arttırılmış bir güvenlik sunan bu mekanizmaya gerekli ek koruma sonradan da uygulanabiliyor. Temel konfigürasyon esas alınarak hiçbir bileşen değiştirilmeden ya da ilave herhangi bir mekanik işlem yapmadan hırsızlık olaylarına karşı ek kilitleme bileşenleri eklenebiliyor. Schüco, kullanıcılarına saf köpüklü kauçuktan yapılmış, geometrik olarak uyarlanmış yeni bir orta fitille yüksek sistem sızdırmazlığını garanti ediyor.

Schüco tarafından özel bir şekilde geliştirilen kesme tekniği ile pencerenin köşesinde, sürekli contanın altına klipslenebilen çok fonksiyonlu bir köşe parçasıyla bağlantılı olarak tasarlanan Schüco AvanTec SimplySmart, köşe bölgelerinde de ideal bir konumlandırma sağlıyor. Ayrıca cam boşluğu yalıtımın montajını, özellikle köşelerde daha da hızlandırmak ve kolaylaştırmak için cam takozunun yerleştirilmesine de  kılavuzluk eden yeni köşe parçasını sunuyor. Böylece zaman kaybına neden olan manuel kesim işlemine gerek kalmıyor. Yeni bağlantı parçalarındaki ilave delikler sayesinde de cam çıtalarının çarpışmasız montajı kolaylaşıyor.

Schüco tarafından sunulan AvanTec SimplySmart teknolojisi, basit, toleranslı üretim ve montaj imkânı ile verimli planlama neslini temsil ediyor. Zira AvanTec SimplySmart, yeni ve daha kolay bir kullanıcı ara yüzü olan SchücoCal hesaplama ve yazılım teknolojisiyle aynı konseptten geliyor.

Firma: SCHÜCO
Sektör: Pencere
Özellikleri:
• Kolay Kurulum
• Entegre Klips Tekniği
• 250 kg Kanat Ağırlığı
• Hırsızlığa Karşı Ek Kilitleme