Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bulvar İstanbul

İstanbul’un hızla gelişen Başakşehir bölgesinde bulunan Bulvar İstanbul, iki etap 15 bloktan oluşuyor. Bin 555 dairenin yer alacağı projede 1+1’den 5+1’e kadar her ihtiyaca ve arayışa yönelik daire tipleri bulunuyor.

İsmini, iki etabın arasında bulunan ve pek çok mağaza, restoran ve kafenin yer aldığı, ağaçlıklı bölgenin arasında konumlanan yürüyüş bulvarından alan Bulvar İstanbul, 2600 yatak kapasiteli 11 ihtisas hastanesinin bulunduğu Sağlık Kent projesinin yanında yer alıyor.
Ayrıca yapımı süren 3. köprü bağlantı yolu, metro ve Atatürk Olimpiyat Stadı ile aynı lokasyonda yer alan Bulvar İstanbul’un, TEM Otoyolu’na yakınlığı da projeye değer katıyor. Bulvar İstanbul’un 2016 yılı ilk çeyreğinde teslim edilmesi hedefleniyor. Bulvar İstanbul projesi göletlerin, şelalelerin, kamelyaların, lavanta ve gül bahçelerinin bulunduğu geniş peyzaj alanlarının yanı sıra renkli sosyal yaşamı ile de dikkat çekiyor. Projede, toplu yaşam alanlarında sosyalleşmenin sağlanması için oluşturulan aktivite alanları yer alıyor.
Kültür merkezinde bulunacak özel sinema salonunda rezervasyon yaptırarak ailece veya komşularla film izleme imkanından kütüphaneye, kalabalık misafirlerin ağırlanabileceği veya davetlerin organize edilebileceği salon – lounge alanlarına kadar düşünülen pek çok ince detay, projeye ayrı bir değer katıyor.

Projenin en dikkat çekici detayları arasında özellikle çocuk eğitim ve oyun odaları, spor tesisleri ve sıcak su havuzlarının da yer alması bulunuyor.

Firma : Özkar-Özülke Ortaklığı
Tür : Konut
Lokasyon : Başakşehir
Teslim : 2016
Toplam Alan : 110 bin m²